Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

Pazarda neredeyse üst düzey tüm telefonların ekranları Full HD seviyesine gelirken Apple firması pazara sürdüğü son cihazında da yine HD seviyesinde bile olmayan bir ekran kullanma yoluna gitti.

Apple iPad 4 serisinde kullanılan Retina Display Ekran ailesini iPhone ailesine de taşıması beklenilen Apple firmasının iPhone 5 modelinde kullandığı 4 inçlik 1136*640 piksel ve 326 ppi değere sahip ekranı iPhone 5S modelinde de kullanması açıkçası birçok kişiyi rahatsız etmiş durumda.

Ekran boyutunun 5 inçler seviyesine çıkmamasından dolayı Full HD gereksinimine çok fazla ihtiyaç duymayan modelin yine de pazardaki rekabete bakarak en azından 1280 * 720 piksellik HD ekran ile pazara çıkması bekleniyordu.

Ancak gelen bilgilere göre Apple firmasının ara ürün olarak pazara sunduğu 5S modelinde kullanılmayan ekran ailesi Apple iPhone 6 serisi ile gün yüzüne çıkacak.

Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil
Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

Pazarda Büyük Ekranlı modellerin rağbet görmesinden dolayı Apple firmasının Retina Display veya Full HD çözünürlüğe sahip 4,5 inç veya daha üstü büyüklükteki b ir ekranla beraber iPhone 6 modelini pazara sürmesi beklentiler arasına girdi.

Tabi ki büyüyen ekranla beraber Apple firmasının dalgaya konu olan Kasa Tasarımı noktasında da bazı düzenlemelere gitmesi bekleniyor. Bakalım 2014 senesinde pazara çıkacak Apple iPhone 6 modeli satışa çıkmaya hazırlanan Apple iPhone 5S modelinden ne kadar ileride olacak.

 

Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir