Apple iPhone 5s Satıştan Kaldırıldı

Apple iPhone 5s Satıştan Kaldırıldı

Apple iPhone SE serisinin duyurulmasından sonra beklenen gerçekleşti ve Apple iPhone 5s serisinin satışı durduruldu. 1.999 TL ve 2.399 TL satış fiyatı ile Nisan ayında satışına başlanacak olan Apple iPhone SE modeli henüz pazara çıkmadan Apple firması eski serisinin satışını kapattı. 1.499 TL gibi bir fiyattan satışı yapılan Apple iPhone 5s serisi artık pazardaki ürünler […]


SE serisinin duyurulmasından sonra beklenen gerçekleşti ve 5s serisinin satışı durduruldu.

1.999 TL ve 2.399 TL satış fiyatı ile Nisan ayında satışına başlanacak olan SE modeli henüz pazara çıkmadan Apple firması eski serisinin satışını kapattı.

1.499 TL gibi bir fiyattan satışı yapılan Apple serisi artık pazardaki ürünler bittikten sonra yeniden üretilmeyecek ve En Ucuz iPhone serisi modeli olacak.

 

Apple iPhone 5S ve Apple iPhone 5C Resmi Türkiye Fiyatları Belli Oldu

 

Apple Modelinin Fiyatı Aşağı Çekilmişti

Apple iPhone 6s serisi pazara çıktıktan kısa bir süre sonra 1.999 TL’den satılan Apple iPhone 5s serisi satışları arttırmak adına 1.499 TL seviyesine çekilmişti.

Bu indirim sonrasında pazarda bir anda Popüler hale gelen Apple 5s serisi Gold renginin pazardan çekilmesine rağmen Gümüş ve Siyah renkleri ile ciddi bir satış rakamına erişmişti.

2 yıl önce pazara çıkan, Apple iPhone 4s ve Apple iPhone 5 serilerinin pazardan çekilmesinden sonra Eylül ayında modelinin tanıtılması sonrasında pazardan çekilmesi beklenilen için Apple firması bir anlamda elini çabuk tutmuş oldu.

 

Apple iPhone SE Rose Gold
Apple Rose Gold

 

500 TL Fazla Verip Daha Gelişmiş Donanım Alınacak

Alınan karar neticesinde artık Apple modeline yönlenecek olan kullanıcılar 500 TL fazla ödeme yaparak aslında daha yüksek özelliklere sahip bir iPhone alacaklar.

Ancak burada ortaya çıkan tek sorun serisinin 4 inç boyutuna düşen ekranı olabilir.

Bu noktada Apple kullanıcıları ya serisini tercih edecekler yada biraz daha paraya kıyarak Apple iPhone 6 veya Apple iPhone 6s serisine yönlenecekler.

 

Apple Türkiye Akasya AVM'de İkinci Satış Mağazasını Açıyor

Apple Serisi Eylülde Gelecek

Apple kullanıcılarının merakla beklediği Apple ve Apple Plus modelleri ise Eylül ayında yapılacak olan bir etkinlik ile duyurulacak.

Bu serilerin pazara çıkmasından sonra ise firmanın iPhone 6 serisini pazardan çekebileceği gelen haberler arasında yer alıyor.

1 GB Ram Belleği ile gelen güncellemelerde sorun yaşayacağından şüphe edilen iPhone 6 serisinin bu sebeple de satış ömrünü kısa sürede tamamlaması beklentisi pazarda oluşmuş durumda.

  2013 Biterken Akıllı Telefon Pazarı Büyük Abilerin Rekabetine Tanık Olacak
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status