Apple iPhone 5s Satıştan Kaldırıldı

Apple iPhone SE serisinin duyurulmasından sonra beklenen gerçekleşti ve Apple iPhone 5s serisinin satışı durduruldu. 1.999 TL ve 2.399 TL satış fiyatı ile Nisan ayında satışına başlanacak olan Apple iPhone SE modeli henüz pazara çıkmadan Apple firması eski serisinin satışını kapattı. 1.499 TL gibi bir fiyattan satışı yapılan Apple iPhone 5s serisi artık pazardaki ürünler […]Apple serisinin duyurulmasından sonra beklenen gerçekleşti ve serisinin satışı durduruldu.

1.999 TL ve 2.399 TL satış fiyatı ile Nisan ayında satışına başlanacak olan Apple modeli henüz pazara çıkmadan Apple firması eski serisinin satışını kapattı.

1.499 TL gibi bir fiyattan satışı yapılan serisi artık pazardaki ürünler bittikten sonra yeniden üretilmeyecek ve En Ucuz iPhone serisi modeli olacak.

 

Apple iPhone 5S ve Apple iPhone 5C Resmi Türkiye Fiyatları Belli Oldu

 

Modelinin Fiyatı Aşağı Çekilmişti

6s serisi pazara çıktıktan kısa bir süre sonra 1.999 TL’den satılan 5s serisi satışları arttırmak adına 1.499 TL seviyesine çekilmişti.

Bu indirim sonrasında pazarda bir anda Popüler hale gelen Apple 5s serisi Gold renginin pazardan çekilmesine rağmen Gümüş ve Siyah renkleri ile ciddi bir satış rakamına erişmişti.

2 yıl önce pazara çıkan, 4s ve 5 serilerinin pazardan çekilmesinden sonra Eylül ayında modelinin tanıtılması sonrasında pazardan çekilmesi beklenilen için Apple firması bir anlamda elini çabuk tutmuş oldu.

 

Apple iPhone SE Rose Gold
Rose Gold

 

500 TL Fazla Verip Daha Gelişmiş Donanım Alınacak

Alınan karar neticesinde artık modeline yönlenecek olan kullanıcılar 500 TL fazla ödeme yaparak aslında daha yüksek özelliklere sahip bir iPhone alacaklar.

Ancak burada ortaya çıkan tek sorun serisinin 4 inç boyutuna düşen ekranı olabilir.

Bu noktada Apple kullanıcıları ya Apple iPhone SE serisini tercih edecekler yada biraz daha paraya kıyarak Apple iPhone 6 veya Apple iPhone 6s serisine yönlenecekler.

 

Apple Türkiye Akasya AVM'de İkinci Satış Mağazasını Açıyor

Apple Serisi Eylülde Gelecek

Apple kullanıcılarının merakla beklediği Apple ve Apple Plus modelleri ise Eylül ayında yapılacak olan bir etkinlik ile duyurulacak.

Bu serilerin pazara çıkmasından sonra ise firmanın iPhone 6 serisini pazardan çekebileceği gelen haberler arasında yer alıyor.

1 GB Ram Belleği ile gelen güncellemelerde sorun yaşayacağından şüphe edilen iPhone 6 serisinin bu sebeple de satış ömrünü kısa sürede tamamlaması beklentisi pazarda oluşmuş durumda.

  ZTE'Den İphone 6
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status