Apple iPhone 6 Güneş Enerjisi İle Şarj Olacak

ABD’nin önde gelen yatırım analiz sitelerinden Seeking Alpha, Apple’ın yeni çıkaracağı akıllı telefonların safir camında minik güneş hücreleri yer alacağını, bunun bir güneş paneli gibi çalışarak telefonu güneşle şarj edeceğini yazdı.

Seeking Alpha analisti Matt Margolis, bu yıl piyasaya çıkması beklenen iPhone 6’da bu yeni teknolojinin kullanacağını öne sürdü. Son dönemde güneş enerjisiyle şarj konusunda çok sayıda patent aldığı bilinen Apple’ın bu sistemi cep telefonlarının yanı sıra tablet bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanabileceği belirtiliyor.

Cama Güneş Enerjisi Hücreleri Eklenecek

Analistlere göre Apple geçen yıl eylülde ilanlarla güneş enerjisi konusunda tecrübeli mühendis arayışına başladı ve lazerle safir cama güneş hücreleri ekleyebilecek tasarım mühendislerinin de peşine düştü.

Apple iPhone 6 Güneş Enerjisi İle Şarj Olacak
Apple iPhone 6 Güneş Enerjisi İle Şarj Olacak

Geçen yıl kasımda ise Apple safir ekranlarla ilgili GT Advanced Technologies firmasıyla 578 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Şirketin ayrıca güneş hücreleriyle uğraşan Alman Manz firmasıyla 68 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attığı düşünülüyor. Cupertino’da yeni yaptığı merkezinde de enerjiyi güneşten sağlayacak olan Apple son iddiayla ilgili açıklama yapmadı.

Kaynak: EnSonHaber.com

Apple iPhone 6 Güneş Enerjisi İle Şarj Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir