Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Modelleri Kara Borsa

Apple tarafından 26 Eylül 2014 tarihinde Türkiye Pazarında satışa sürülen Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus modelleri kara borsa olmayı başardı.

İlk gün oldukça fazla yoğun ilgi gören ve özellikle iPhone Plus serisine ait ürünlerin bitmesi ile sonuçlanan izdihamın hemen ertesi günü pazardaki fiyatlar hareketlenmeye başladı.

 

 

Fiyatlar 100 TL ile 500 TL Arasında Arttı

Apple Türkiye ve Teknoloji Mağazalarındaki ürün sayısı azalmaya başlayınca, işin Kara Borsa yanında duran satış noktaları da Yüksek Ücretlere sahip satış kalemlerini aktife aldılar.

2.349 TL gibi bir fiyattan satışı yapılan Apple iPhone 6 16 GB’lık model 2.500 TL seviyelerine kadar çıkarken 2.649 TL’den satılan Apple iPhone Plus 16 GB ise 3.000 TL seviyesini görmüş durumda.

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kara Borsa
Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kara Borsa

Araya Bayram Girecek, Ürünü Hemen Alalım

İlk gün sıraya girmeyen, sonrasında ise aceleye gerek yok diye kullanıcılar günün sonunda ürün kalmayınca büyük bir şoka girmiş durumda.

Önümüzdeki hafta Bayram Sürecinin başlayacak olması ve Apple Türkiye’nin yeni paketi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus serisini ne zaman getireceği bilinmediği için Kara Borsa Satışlarda artmaya başladı.

Bir gün önce 2.349 TL’den aldığı bir ürüne 100 TL – 150 TL ekleme yaparak satış yapan mağazalar şu aralar revaçta. Çünkü birçok Teknoloji Mağazası ürünleri tüketmiş durumda.

 

 

iPhone 6’da Siyah, iPhone 6 Plus’da İse Tüm Modeller Sıfırlandı

Türkiye’deki kullanıcıların özellikle iPhone 6 Plus modeline yoğunlaşması sonrasında kısa sürede tüm iPhone 6 Plus modelleri tükenmişti. iPhone 6 serisinde ise özellikle Siyah ve Gümüş renk seçeneklerine sahip modeller daha hızlı tükenirken, Gold serisi biraz daha yavaş eridi.

 

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Modelleri Kara Borsa

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir