Apple iPhone 7 Modelinde Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Apple firmasının 2016 yılı Eylül ayında pazara süreceği Apple iPhone 7 modelinin Kulaklık Çıkışı ile alakalı radikal bir adım atmaya ve Lighting Port Sistemine geçmeye hazırlanıyor.

Daha önce Sızıntı Haber olarak gelen Kulaklık Yapısı artık neredeyse kesin.

Bu kapsamda da firmanın 3.5 mm Kulaklık Çıkışından uzaklaşarak kendi ürünlerinde kullandığı Lighting Port yapısına geçeceği kesinleşmiş durumda.

 

Daha İnce Bir Apple İçin

Apple iPhone 7 modelinin kasa bazında Daha İnce bir forma kavuşturulması için gereken bir durum aslında.

Çünkü 3.5mm’lik Standart Kulaklık Çıkışı cihazın kalınlığını arttıran ve aslında Apple tasarımına da pek uymayan bir form.

Bu sebeple de Apple firması yeni modelinde bu formdan uzaklaşarak daha önce Şarj Teknolojisi olarak kullandığı Lighting Port sistemi üzerinden Ses Çıkışı sağlamayı amaçlıyor.

 

Apple iPhone 7 Kulaklık Yapısı
iPhone 7 Kulaklık Yapısı

 

Apple iPhone 7 Kulaklıkları Özel Olacak

Firma herhangi bir Lighting Port – 3.5 mm Ses Çıkışı Dönüştürücüsü üretir mi bilinmez ancak bu saatten sonra Apple iPhone 7 modeli için üretilecek kulaklıkların Özel Çıkışa Sahip olacağı bir gerçek.

Firma eğer Şarj Aletlerinde olduğu gibi Kulaklık Üretiminden de Lisans istemeye başlarsa bu durumda iPhone 7 kullanıcıların yeni kulaklık alma noktasında Orijinal Ürün dışında pek bir seçenekleri de kalmayabilir.

 

Apple iPhone 7 Kulaklık Çıkışı
iPhone 7 Kulaklık Çıkışı

 

Apple Kendi Ürünlerini Ön Plana Çıkarıyor

Bluetooth Bağlantısında oldukça seçici olduğu için eleştirilen Apple firması Şark Aleti ve Kablosu noktasından da Apple iPhone 5 ile önemli bir adım atmış ve Lighting Port sistemine geçmişti.

Bu sistem ile Lisansı Olmayan şarj Aletlerinin kullanım süreleri iyice kısalmış, Apple firması artık Lisans Satarak da para kazanmaya başlamıştı.

Yazılımsal olarak da çok fazla müdahale imkânı vermeyen firma artık Tasarım Bütünlüğü adına Standart Ses Çıkışı Kullanımını da kapatma kararı aldı.

Yani Apple iPhone 7 kullanan bir kişinin Standart Ses Ürünlerine ulaşımı neredeyse imkânsız hale gelmiş durumda.

 

Apple iPhone 7 Modelinde Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak
iPhone 7 Modelinde Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak

 

Lisanslı Kulaklık Satışları Başlayacaktır

Bu süreçten sonra Apple iPhone 7 ve Apple iPhone 7s modelleri için pazara Lisanslı Apple Kulaklıkları çıkmaya başlayacaktır.

Ayrıca 3. Parti Üreticiler tarafından da Lighting Port Dönüştürücüsü üretimi de yapılarak biraz ses kaybı olsa da Standart 3.5mm Kulaklık Çıkışlarına özel bir dönüşüm imkânı sağlanacaktır diye düşünüyoruz.

 

Apple iPhone 7 Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak
Apple iPhone 7 Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak

 

Eleştiriler Pek Değişim Sağlamadı

Apple bu güne kadar attığı bu tarz Radikal Kararlarda genellikle eleştirileri pek takmadı. Zaten Apple firmasını da bu günlere taşıyan bu duruşu oldu.

Her ne kadar şuan Kullanıcıların bu durum üzerine İmza Kampanyaları başlatmış olsa da Lighting Port Kullanımına başlanıp Apple cihazları daha ince bir forma kavuşunca birçok Apple kullanıcısı bundan memnun kalacaktır.

Yeni üretim süreçlerinde de bu kullanımın devam etmesi için de ayrıca destek olacaktır diye düşünüyoruz.

Apple iPhone 7 Modelinde Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir