Apple iPhone 7 Serisi Suya Dayanıklı Olabilir

Son dönemde ardı ardına yeni iddialar ile gündemden düşmeyen Apple iPhone 7 için son gelen iddia Suya ve Toza Dayanıklı Kasaya sahip olacağı yönünde.

Daha önce Kulaklık Girişinin kaldırılacağı, yerine ise 2. Bir ses çıkışının (Hoparlör Yapısı) getirileceği gündeme gelen iPhone 7 serisinin yeni sızıntıları ise kasa yapısı ile alakalı durumda.

2016 yılının Eylül ayında pazara çıkması beklenilen ve daha pazara çıkmasına aylar varken çeşitli iddialar ile gündemden düşmeyen yeni seri Suya ve Toza Dayanıklı bir kasaya sahip olabilir.

 

Apple iPhone 7 Serisi Suya Dayanıklı Olabilir
Apple iPhone 7 Serisi Suya Dayanıklı Olabilir

 

Su İçinde Kullanım Desteklenmeyecek

Apple iPhone 7 serisi bir Sony Xperia Z5 serisi gibi Su Altında Kullanıma uygun olmayacak.

Ancak anlık bir düşme sonunda suya girmesi ya da elinizdeki suyu üstüne boca ettiğinizde de hemen su alıp kullanım dışı kalmayacak.

Bir anlamda Suya ve Toza Dayanıklı olacak ama bunu net bir şekilde de belirtmeyecek. Yani alın beni havuza girin falan demeyecek.

 

Apple iPhone 7 Serisi Suya Dayanıklı Kasaya Sahip Olabilir
Apple iPhone 7 Serisi Suya Dayanıklı Kasaya Sahip Olabilir

 

Yeni Dönem Bluetooth Kulaklıkların Olacak

Apple firmasının 3.5 mm Ses Çıkışını yeni modeline koymayacak olması ve ses çıkışını da Şarj Girişi üzerinden sunacak olması yeni dönemde Bluetooth Kulaklıklara olan ihtiyacı yükseltecek gibi görünüyor.

Her türlü Kulaklık Girişine uymayacak olması, Apple firmasının izin verdiği kulaklıklarla ya da kendi ürettiği kulaklıklarla çalışacak bir ses çıkışı sebebiyle artık Bluetooth Hoparlör ve Bluetooth Kulaklıkların ön plana çıkması beklenebilir.

Birçok üretici firmanın da 2016 yılı için Apple ürünlerinde sıkıntısız kullanılacak bu tarz Kablosuz Çözümler üzerinde çalıştığı da gelen haberler arasında.

 

iPhone 7 Akıllı Telefon Serisi

iPhone 7 Akıllı Telefon Serisi

 

Apple iPhone 7 Yeni Bir Döneme Geçiş

Beklendiği gibi Kulaklık Çıkışı Kaldırılmış, Suya ve Toza Dayanıklı bir kasaya sahip olarak pazara çıkması durumunda Apple iPhone 7 serisinin Tasarım ve Donanım anlamında bir basamak daha yukarı çıkmasını göreceğiz demektir.

Appple iPhone 6 ve Apple iPhone 6S serilerinde sadece Ekransal Değişimlere ve İşlemci Değişimine giden firmanın 2016 yılında pazara süreceği iPhone 7 serisi farklı bir kasa tasarımına da sahip olabilir.

Tabi ki henüz net bilgiler vermek için çok erken.

Daha önümüzde oldukça uzun bir zaman var ve Apple bu ürün serisi hakkında pazara minimum seviyede bilgi verme politikasını sürdürecek.

Yani gelen bilgiler Sızıntı Haber ötesinde olmayacak.

Apple iPhone 7 Serisi Suya Dayanıklı Olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir