Apple iPhone 8 Serisinde Kablosuz Şarj Kutudan Çıkabilir

Pazara sızan bilgilere göre yakın dönemde iPhone 7 serisi akıllı telefon ailesini pazara sürecek olan Apple firması yakın dönemde Kablosuz Şarj Sistemine tamamen geçiş yapacak.

Apple iPhone 7 serisi için Kablosuz Şarj özelliğini cihazlarına ekleyip eklemeyeceği şuan net olarak belli olmayan Apple firmasının bir sonraki seride Şarj Girişi konusunda ciddi adımlar atması bekleniyor.

2016 ve 2017 yıllarında pazara sürülecek olan Apple ürünlerinde Kablolu Şarj Sistemlerini kullanmaya devam etmesi beklenilen Apple firmasının 2018 yılından itibaren pazara süreceği modellerde Kablosuz şarj özelliğini eklemesi bekleniyor.

Samsung, LG, Sony gibi birçok Android İşletim Sistemine sahip cihazda son 1-2 yıldır kullanılmaya başlanılan Kablosuz Şarj sistemleri henüz klasik şarj sistemleri kadar ilgi görmemiş olsa da gelecek dönemde birçok yerde Kablosuz Şarj İstasyonları bizleri karşılıyor olacak.

Bu sebeple de Apple firmasının kısa sürede bu teknolojiye geçmesine kesin gözüyle bakabiliriz. Hatta Kablosuz şarj protokolünü esas olarak ele alıp kutudaki kablolu şarj aletini de kablosuz hale dönüştürebilir.

Apple iPhone 8 Serisinde Kablosuz Şarj Kutudan Çıkabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir