Apple iPhone Ailesi İçin Batarya Değişim Kampanyası Başladı

Ortaya çıkan İşlemci Hızı Yavaşlatma Çalışması ile başı iyice ağrımaya başlayan Apple firması önce konuyla alakalı olarak kullanıcılardan Özür Diledi sonrasında da Batarya Değişim Kampanyası resmi olarak duyuruldu.

Yapılan duyuru kapsamında 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile Tüm Dünyada geçerli olacak olan kampanya ile Apple iPhone ailesine mensup bazı modellerin Batarya Değişim Ücretlerinde indirime gidilecek.

Firma tarafından başlatılan değişim kampanyası sadece iPhone modelleri için geçerli olacak. iPad, Macbook gibi ürünlerde herhangi bir işlemci hızı düşümü meydana gelmediği için batarya değişim kampanyası da yapılmayacak.

 

Apple Batarya Ücretleri 2018

 

Batarya Değişim Kampanyası Hangi Modelleri Kapsayacak

Firma tarafından verilen bilgiye göre Apple iPhone modellerinde başlatılacak olan Batarya Değişim Kampanyası ilgili yazılım güncellemesine maruz kalan;

  • Apple iPhone 6,
  • Apple iPhone 6 Plus
  • Apple iPhone 6s
  • Apple iPhone 6s Plus
  • Apple iPhone SE

modellerinde geçerli olacak.

iPhone 4, iPhone 5, iPhone 5S gibi daha alt modeller ile iPhone 7 ve üstündeki modellerin işlemci yavaşlatma sürecine dâhil edilmemiş olmalarından dolayı kampanya dışı bırakıldıklarını belirtelim.

 

Apple Batarya Değişim Kampanyası

 

Batarya Değişim Kampanyası Kapsamında Batarya Ücretleri Ne Olacak?

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olan kampanya 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek ve ilgili modellerde ücretler 29 Dolar seviyesine çekilmiş olacak.

Batarya fiyatlarının daha önce 79 Dolar seviyesinde olduğunu da belirtmemiz gerek. Yani fiyatlar 79 Dolar seviyesinden 29 Dolar seviyesine indirilmiş durumda.

Ülkemizde ise Apple Türkiye tarafından Garanti Kapsamında Olmayan cihazlar için uygulanan 319 TL’lik Batarya Değişim Ücreti yapılan bu indirim sonrasında 129 TL olarak güncellenmiş durumda. Tabi ki bur indirim sadece Apple tarafından belirlenen modelleri kapsıyor. Diğer modellerin Batarya Değişim Ücretleri halen 190 TL ile 319 TL arasında değişiyor.

Değişim Kampanyası 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlayacak olup Tüm Apple Yetkili Servisleri bu noktada hizmet sunacaktır.

Garanti Kapsamında olan cihazlarda ise eğer Batarya Kondisyonunda Düşme var ise Ücretsiz Batarya Değişim Hakkına sahipsiniz. Servis ile görüşüp Batarya Değişimi talep edebilirsiniz herhangi bir ücret ödemesi yapmadan.

Apple iPhone Ailesi İçin Batarya Değişim Kampanyası Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir