Apple iPhone Batarya Değişim Kampanyası Stok Sorununa Takıldı

2017 yılının sonunda İşlemci Hızını Yavaşlatma sorunu ile karşı karşıya kalan ve Batarya Değişim Kampanyası başlatan Apple oldukça sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor.

iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Plus modellerinde batarya ömürlerini düşmesine bağlı olarak İşlemci Hızlarını düşüren ve daha sonrasında da bunu gelen baskılar sonunda itiraf eden Apple firması özür dilemek adına Batarya Değişiminde indirime girmişti.

Bu kapsamda da 79 Dolar olan Batarya Değişim Ücretlerini 2018 yılında ilgili modellerde geçerli olacak şekilde 29 Dolar seviyesine çekmişti.

Ülkemizde de 319 TL olan Batarya Değişim Ücreti yapılan kampanya sonrasında 129 TL seviyesine çekilmişti.

 

Apple Batarya Ücretleri 2018

 

Batarya Stoklarında Ciddi Sorunlar Yaşanmaya Başladı

Başlatılan kampanya sonrasında cihazlarındaki batarya sebebiyle telefonlarının hızlarının düştüğü düşünen kullanıcılar telefonları ile servis noktalarına başvurmaya başladılar.

Bu yoğun talep sonrasında ise Apple firmasında Batarya Krizi ortaya çıktı.

Özellikle Apple iPhone 6 Plus modelinin batarya stoklarının tamamen bittiği ve bataryasını değiştirmek isteyen kullanıcılara en erken bataryaların Nisan 2018 de stoklarda olacağı bilgisinin verildiği aktarıldı.

Diğer modellerde de noktasal olarak sorunların yaşanmaya başlandığı ve uzun vadede firmanın Batarya Sorunsalı ile daha çok uğraşacağı bilgileri gelmeye devam ediyor.

 

Apple

 

Davalar Açılmaya Devam Ediliyor

Tüketicilerden habersiz olarak yapılan İşlemci Hızının Düşürülmesi elbette ki birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanmadı.

Bunun tüketicilere haber verilmeden yapılmış olmasında işin ciddi bir Hukuki Boyutunun olduğunu ortaya koyuyor.

Bu sebeple de özellikle Avrupa ülkelerinde Apple firmasına ciddi davalar açılmış durumda. Yeni davalarda sonuçlanan davaların sonuçlarına göre açılmaya devam edilecek gibi görünüyor.

Firmanın bu davalar neticesinde de parça parça birçok tazminat ödemesi ve buna bağlı olarak kasasından ciddi bir ödemenin çıkması gerekebilir.

Apple iPhone Batarya Değişim Kampanyası Stok Sorununa Takıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir