Apple iPhone SE 2 İçin Gözler 2018 Yılına Çevrildi

Apple iPhone SE 2 İçin Gözler 2018 Yılına Çevrildi

firmasının modelleri arasında küçük boyutu ile ciddi bir satış rakamı elde ettiği SE modelinin yeni versiyonu 2 için gözler şimdiden 2018 yılına çevrilmiş durumda.

Bu sene 10. Yıla özel olarak 3 farklı modeller pazara çıkması beklenen firmasının 7s, 7s Plus ve 8 modelleri ile kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor.

Apple 2 modeli için ise gelen veriler 2018 yılının ilk çeyreğini göstermeye başlamış durumda.

 

Apple iPhone SE 2

 

5S ve Modeli Pazarda Zor Bulunuyor

Son dönemlerde 1.500 TL gibi bir rakamdan satışı yapılan Apple iPhone 5s modeli yavaş yavaş pazardan silinmeye başlamış durumda. Birçok teknoloji mağazasında ürün stokları sıfırlanmış.

Apple iPhone SE modeli ise halen bulunabilir bir model olmasına rağmen 1.999 TL gibi rakamlardan satılan Apple iPhone 6 modeline karşı ayakta durmakta zorlanıyor. Bu sebeple de bu model şu aralar pek de revaçta değil.

Yeni modellerin pazara çıkmasından sonra Apple firmasının iPhone 6 ve hatta iPhone 6s modellerini kademeli olarak pazardan çekmesi, 2017 yılı sonunda yeni modellerin pazarda kalması, 2018 yılının başında ise iPhone SE 2 modelinin pazara Uygun Fiyatlı model olarak girmesini beklemek yanlış olmasa gerek.

 

Apple iPhone SE

 

Apple iPhone SE 2 Hakkında Sızıntılar Gelmeye Başladı

İlk gelen bilgilere göre Apple iPhone SE 2 modeli Tayvan merkezli Wistron firması tarafından montajlanacak ve 2018 yılının ilk çeyreğinde resmi olarak pazara sürülecek.

Firmanın üretim süreçlerinde sıkıntı yaşamamak adına Hindistan’da da bir üretim bandı kurmayı planlayan firma eğer onay alabilirse iPohone SE 2 için üretim noktasında da sıkıntı yaşanmayacak.

Cihazın teknik özellik noktasında ise Apple A10 çipsetine, 2 GB Ram Belleğe, 32 GB, 64 GB ve 128 GB Dâhili Depolama Alanı seçeneklerine, 12 MP arka ve 5 MP ön kameraya ve 1.700 mAh’lik bir bataryaya sahip olması bekleniyor.

Ekran boyuyu noktasında 4.7 inç veya 5 inçlik bir ekran boyutu beklentisi oluşurken firmanın yeni modellerde daha ince bir çerçeve kalınlığına sahip olacağı da gelen ilk bilgiler arasında.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status