Apple iPhone SE 2 Modeli İçin Üretim Başlamış Durumda

Orta Seviye Akıllı Telefon Pazarını hedefleyecek olan Apple iPhone SE 2 modeli 2018 yılının ilk çeyreğinde duyurulabilir.

Tayvan merkezli piyasa araştırma şirketi Trendforce tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple firması 4 inçlik ekran boyutuna sahip yeni bir model üzerinde çalışmalara başlamış durumda.

Cihazın 2018 yılının ilk çeyreğinde duyurulması ve yıl ortasına doğru da resmi olarak satışa çıkması bekleniyor.

Yine yayınlanan rapora göre Apple iPhone SE 2 olarak adlandırılması muhtemel olan modelin Tayvan merkezli Wistron firmasına ait olan ve Hindistan’ın Bangalore şehrinde bulunan fabrikada üretildiği belirtiliyor.

 

Apple iPhone SE 2 Modelini Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

Bu konuda henüz bir detaylı sızıntı yaşanmadı ancak firmanın bu modelde de 4 inçlik bir ekran yapısını koruması bekleniyor.

Apple A9 serisi bir işlemci ailesine sahip olması beklenilen modelin 2 GB Ram Bellek ve 32 GB Dâhili Depolama Alanına sahip olması, 12 MP değerinde arka ve 5 MP değerinde de ön kamera ile kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor.

Kasa tasarımı olarak bir önceki Apple iPhone SE modeli ile benzerlikler taşıması beklenilen modelde Face ID özelliğinin olması ise aslında pek de mümkün değil gibi.

Serinin Uygun Fiyatlı Apple iPhone serisi olarak ön plana çıkacak olmasından ötürü Teknik Özellikler bakımından iPhone X modeline de iPhone Se modeline daha yakın olması bekleniyor.

 

İşlemci Hızı Yavaşlatma Krizi Büyümeye Başladı

Apple firması tarafından geçtiğimiz hafta Özür Dilenerek yapılan açıklama sonrasında başlayan kriz büyümeye başlamış durumda.

Yurtdışında yaşayan kullanıcıların yavaş yavaş davalar açmaya başlaması firmayı biraz sıkıntıya sokacak gibi görünüyor.

Ayrıca firmanın yeni dönemde de bu uygulamaya devam edeceğini açıklaması Apple iPhone satışlarına da etki edece gibi görünüyor.

Firmanın bu yaşanan sıkıntı sebebiyle 2018 yılında bir satış kaybı yaşayıp yaşamayacağı ise zamanla belli olacak.

Apple iPhone SE 2 Modeli İçin Üretim Başlamış Durumda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir