Apple iPhone SE Ön Siparişte Kapış Kapış

4 İnçlik ekranı ve iPhone 6s serisine yakın donanımı ile pazara giriş yapmaya hazırlanan Apple iPhone SE serisi daha ön siparişte iken kapış kapış satılmaya başlandı.

Çin Pazarı için başlanan ilk Ön Sipariş süreci sonunda 3.4 Milyon adetlik Ön Sipariş alan iPhone SE serisi Global Pazarda geçen sene 30 Milyon adet satan 4 inçlik iPhone serilerinden çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşacağını da göstermiş oldu.

iPhone SE serisinin ülkemizde ise Ön Satışlarına 1-2 gün içinde başlanması bekleniyor. Ürünlerin teslimatları ise ilerleyen günlerde yapılmaya başlanacak.

 

Apple iPhone SE
Apple iPhone SE

 

Özellik Bakımından Kırpılmış iPhone 6s

Teknik Özellik olarak baktığımızda iPhone SE serisinin bir anlamda özellikleri biraz kırpılmış iPhone 6S edasında olduğunu kabul etmemiz gerek.

4 inç ekran, Apple A9 çipseti ve M9 hareket işlemcisi, 2GB RAM ve 16GB ile 64GB modelleri barındıran cihazda 1642mAh batarya bulunuyor.

Ön Sipariş aşamasında Gold rengin ön plana çıktığı söylenilen iPhone SE serisi daha Ön Siparişe girmeden Apple iPhone 5s serisinin de satışına son verilmişti.

 

Apple iPhone SE Serisi
Apple iPhone SE Serisi

 

En Uygun Fiyatlı Apple Serisi

Şu an 1.499 TL’den ülkemizde satışı yapılan Apple iPhone 5s serisi artık stoklar tükendikten sonra pazardan kaldırılmış olacak.

Onun yerine ise Apple iPhone SE serisi gelecek.

Ülkemizde 16 GB olan modelin 1.999 TL, 64 GB olan modelin ise 2.399 TL’den satılacağını zaten daha önce belirtmiştik.

Bu noktada da Apple serisinin artık En Ucuz Modeli 2.000 TL fiyatı ile Apple iPhone SE serisi olacak.

Satışına başlanmasına kısa süre kala ülkemizde ki Apple Fanlarının da bu modele ilgi göstermeye başladığı görünüyor.

Bu noktada ülkemizde ilgi gören Apple ürünleri arasında iPhone SE serisi bir adım daha öne çıkıp satış noktasında da hem Apple iPhone 6 hem de Apple iPhone 6s serilerine ve bu serilerin Plus modellerine bu sene fark atabilme ihtimali de mevcut.

Apple iPhone SE serisinin Nisan ayı içerisinde ülkemizde resmi olarak satışa çıkması ve Teknoloji Mağazaları ve Apple Mağazaları tarafından satışa sunulması bekleniyor.

Apple iPhone SE Ön Siparişte Kapış Kapış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir