Apple iPhone Serisini Asla Bu Şekilde Şarj Etmeyin

Sosyal Medya üzerinden hızlı bir şekilde yayılan bir haber neticesinde sadece 60 sn içinde Apple iPhone serisi telefonlarını şarj edeceklerini düşünenler dikkat.

Amerika başta olmak üzere birçok ülkede bir şaka neticesinde hazırlanan bir poster sebebiyle birçok Apple iPhone kullanıcısı telefonlarını kaybetti.

Hazırlanan posterde Apple iPhone serisine ait bir modeli Mikro Dalga Fırında sadece 60 sn içerisinde Şarj Edebileceğiniz yönünde bilgiler yer almakta idi

Orijinal Apple ilanlarına benzetilen ve kurumsal bir dil kullanılan ilan aslında bir şaka ürünü idi. Ancak buna inanan birçok kullanıcı şakayı gerçeğe dönüştürme yoluna gitti ve kullanılmaz hale gelen telefonları ile baş başa kalmak zorunda kaldılar.

Apple iPhone Serisini Asla Bu Şekilde Şarj Etmeyin
Apple iPhone Serisini Asla Bu Şekilde Şarj Etmeyin

 

Mikro Dalga Fırında 60 sn İçinde Full Şarj

Görselde talimat olarak mikrodalga fırın içinde 700w seviyesinde 60 saniye boyunca veya 800w seviyesinde 70 saniye boyunca cihazını şarj edebileceğiniz söyleniyor.

Bu süre aslında bir Elektronik Cihazın yanmasına, erimesine ve kullanılmaz hale gelmesine sebep olacak kadar uzun bir süre.

Hızlı bir şekilde sıcaklığın değişmesi sonucunda cihaz içinde bulunan plastik aksamlar erirken, devre üzerindeki lehim ve elektronik malzemeler ise eriyip kullanılmaz hale geliyor. Sıcaklığın camı da parçaladığı deneme yapan kullanıcıların yükledikleri görsellerde net bir biçimde ortaya çıkıyor.

Apple iPhone Serisini Asla Bu Şekilde Şarj Etmeyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir