Apple iPhone X Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Apple iPhone X Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Apple iPhone X modelinin Türkiye’de Resmi Olarak satışa çıkacağı tarih netleşti. Kasım ayı bitmeden Apple iPhone X modeli ülkemizde satış çıkıyor.


X modelinin Türkiye’de Resmi Olarak satışa çıkacağı tarih netleşti. Kasım ayı bitmeden X modeli ülkemizde satış çıkıyor.

3 Kasım 2017 tarihinde Global Pazarda satışına başlanılan ve ciddi bir ilgi ile karşılaşan X modelinin Türkiye Pazarında ne zaman satışa çıkacağı konusu netleşti.

Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre modeli Türkiye, Sırbistan, Güney Afrika, Güney Kore, Tayland, Kosova, Bosna Hersek, Arnavutluk, Makedonya ve Karadağ’da 24 Kasım 2017 tarihinde resmi olarak satışa sunulacak.

 

Apple iPhone X - Suya Toza Dayanıklılık

 

Tüm Teknoloji Mağazalarına ve Operatörlere Dağıtılamayabilir

Bildiğiniz üzere stok konusunda sıkıntılar yaşayan Apple firması 24 Kasım 2017 tarihinde ilk olarak Ön Sipariş ile satışını yaptığı modellerini kullanıcılara ulaştırdıktan sonra Akasya AVM ve Zorlu Center’da bulunan kendi satış noktalarından modelini satışa sunabilir.

Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Media Markt gibi Teknoloji Mağazalarında ve Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatör bayilerinde Apple ve 8 Plus’da olduğu gibi aynı gün modelinin satışa girmesi düşük bir ihtimal gibi görünüyor.

Tabi ki Apple firması tarafından Türkiye Pazarı için ne kadarlık iPhone X modeli gönderilecek bunu bilemiyoruz. Gönderilecek olan stok sayısı yüksek ise Teknoloji Mağazalarına da ürün gönderimleri yapılabilir.

Bu konuda henüz tarafından yapılan bir açıklama yok. Kaldı ki henüz Teknoloji Mağazaları tarafından da bir Satış Tarihi verilmemiş durumda.

 

Apple iPhone X - İşlemci

 

Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak?

tarafından geçtiğimiz günlerde modelinin Türkiye Satış Fiyatını resmi olarak açıklamıştı.

Buna göre;

  • Apple iPhone X – 64 GB: 6.099 TL
  • Apple iPhone X – 256 GB: 6.899 TL

satış fiyatları üzerinden ülkemizde resmi olarak satışa sunulacaklar.

Tabi ki bu fiyatlar 2017 yılı için geçerli olan fiyatlar. Bildiğiniz üzere son 2-3 yıldır tarafından Ocak ayında bütün ürünlerine belirli oranlarda zam yapılıyor.

2017 yılını bitirip 2018 yılına girmemize sayılı günler kala 2018 yılında yapılması muhtemel zamları da göz önüne alarak eğer düşünüyorsanız iPhone X modelini hemen almanızı öneririz.

  Apple Türkiye Ofisi Genel Müdürü Resan YÜNER Oldu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status