Pasaport Kayıt İşlemleriApple iPhone’u Tıbbi Dükkana Dönüştürüyor

Apple iPhone’u Tıbbi Dükkana Dönüştürüyor

Apple, tüm tıbbi bilgiler için iPhone’unu tek elden bir dükkana dönüştürmek üzerinde çalışıyor. Her doktor ziyareti, laboratuvar testi sonucu, reçete ve diğer sağlık bilgileri, telefonunuzdaki anlık görüntüde bulunan ve komutada doktorunuzla paylaşılan tüm sağlık ve tıbbi bilgileriniz için iPhone’unuz üzerinden yaptığınızı hayal edin. Artık hastanelerin web sitelerine giriş yapmanız veya bu bilgiyi yenisi ile değiştirmeniz […]


, tüm tıbbi bilgiler için ’unu tek elden bir dükkana dönüştürmek üzerinde çalışıyor.

Her doktor ziyareti, laboratuvar testi sonucu, reçete ve diğer sağlık bilgileri, telefonunuzdaki anlık görüntüde bulunan ve komutada doktorunuzla paylaşılan tüm sağlık ve tıbbi bilgileriniz için ’unuz üzerinden yaptığınızı hayal edin.

Artık hastanelerin web sitelerine giriş yapmanız veya bu bilgiyi yenisi ile değiştirmeniz için önceki doktorunuzu aramamız gerekmez. bu senaryoyu gerçeğe dönüştürme üzerinde çalışmalar yapıyor.

, gelişmekte olan sağlık birimi içindeki gizli bir ekibin, ayrıntılı laboratuvar sonuçları ve alerji listeleri gibi klinik verileri, ’la ilişkili geliştiriciler ile hastaneler ve diğer endüstri gruplarıyla görüşmeler yaptığı iddia edildi. Hastaneler ve sağlık geliştiricileri gibi üçüncü taraflarla paylaşmayı seçebilir özelliği olacağıda ayrıca merak konusu oldu.

  Apple iPhone SE 2 Modeli İçin Üretim Başlamış Durumda

Sağlık birimi içindeki insanlardan biri, Apple’ın bu plana uyabilecek potansiyel satın almalar hakkında yeni hosting alanındaki başlangıç ​​alanlarına baktığını söyledi.

Esasen, Apple, CD’leri ve dağınık MP3’leri iTunes ve iPod’daki merkezi bir yönetim sistemi ile değiştirerek, müzikle yaptığı şeyleri yeniden oluşturmaya çalışırken, benzer şekilde parçalanmış ve sağlıklı veriler için karmaşık ortamda bulunduğu belirtiliyor.

Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı için Sağlık BT Ulusal Koordinatörü ve Aledade olarak adlandırılan yeni bir şirketin kurucusu Farzad Mostashari, “Apple bu konuda ciddi olursa, büyük bir anlaşma olacaktır” dedi.

Böyle bir adımın, Apple’ın sağlık ve refah üzerine odaklanmış olan önceki çabalarından ve stratejide bir sapma oluşturduğunu belirtti. Örneğin, Apple’ın HealthKit, öncelikle basamaklar ve uyku gibi şeyleri depolamak için kullanılıyor. Bakım özetleri içeren belgelerin içe aktarma seçeneğinin, sağlık kayıtları adlı bir özellik de var olacağı gibi, ayrıca tıbbi bilgilerin sınırlı olacağı belirtiliyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status