Apple iWatch Büyük Bir Satış Başarısı Elde Edebilir

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Henüz pazara sürülmemesine rağmen tüketiciler tarafından merakla beklenilen Apple iWatch Akıllı Saat serisi için analistler oldukça ümitli.

UBS Yatırım Firması tarafından yayınlanan bir rapor sonrasında Eylül 2014’de pazara sürülmesi beklenilen Apple iWatch modeline çevrilen gözler çoğalmış durumda.

Çok fazla detaya sahip olunmasa da pazara büyük bir prestij ile çıkacak olan Apple iWatch Akıllı Saat serisi satış patlaması yaşayacak gibi görünüyor.

Apple iWatch Büyük Bir Satış Başarısı Elde Edebilir
Apple iWatch Büyük Bir Satış Başarısı Elde Edebilir

Apple iWatch Satışları 2015’de 20 Milyonu Aşar

UBS tarafından yapılan analizlere göre 2014 senesinde pazara giriş yapacak olan Apple iWatch modelinin 2015 senesinde 20 Milyon barajını, 2016 yılında ise 35 Milyon barajını aşacağı düşünülüyor.

300 Dolar gibi bir fiyattan satışa çıkacak olan Apple iWatch Akıllı Saatlerinde bu noktada 2015 yılında 6.5 Milyar Dolar, 2016 yılında ise 11 Milyar Dolar gibi bir kazancın Apple kasalarına girmesi anlamına geliyor.

 

İOS 8 ve Apple iPhone 6 İle Apple iWatch Lider Olabilir

İOS 8 serisinin tanıtımı yapıldı ancak halen Beta Sürümde. Bu demek oluyor ki Apple iPhone 6, Apple iWatch ve Apple İOS 8 bir arada, birbiri ile %100 uyumlu olarak pazara sürülecekler ve Apple firması bir taşla 3 kuş vurmuş olacak.

Bu üçlünün en geç Eylül veya Ekim ayında tanıtılması ve pazara sürülmesi bekleniyor. Bu noktada da ilk satış deneyimlemesi 2014 yılının son çeyreğinde gerçekleşecek gibi görünüyor.

 

Apple iWatch Esnek OLED Ekrana Sahip Olacak

Tasarım konusunda da elindeki tüm gücü kullanacak olan Apple firmasının Apple iWatch modeli ile bir anlamda diğer Akıllı Saatleri pazardan silmek isteyeceği aşikar.

Bu sebeple de elindeki tüm kozları oynamak isteyen Apple hem haraketli bir ekran hem de uzun ömürlü bir batarya değeri ile kullanıcıları kalbinden vurmayı planlıyor.

Bazı sızıntılara göre ise Apple iWatch modelinin kısıtlı özellikler ile Android ve Windows İşletim Sistemleri ile de çalışacağı gelen bilgiler arasında. Ancak bunun ne kadar gerçekçi olduğu tartışma konusu.

 

 

Apple iWatch Büyük Bir Satış Başarısı Elde Edebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 22 Temmuz 2014, 01:13

    harika görünüyor yav bu ne :D

    Cevapla
  2. Apple bunu piyasaya sürerse, tanıtımdaki kadar görsel ve dijital özellikte var ise artık:) iphone kasası ile sevildi demem. gerçekten teknolojiyi kullanıyorlarmış diyebilirim:( gönül rahatlığı ile.

    Cevapla