Apple iWatch Serisi Çin Yerine İsviçre’de Üretilebilir

Apple iWatch Serisi Çin Yerine İsviçre’de Üretilebilir

Son ayların en fazla konuşulan Akıllı Saat modellerinden olan Apple iWatch serisi için yeni iddia Üretim Yeri noktasında. Daha önceden ürünlerini Çin’de bulunan Foxconn Fabrikalarında üreten Apple firmasının pazara süreceği Akıllı Saat serisi olan Apple iWatch serisini Swatch, Wenger ve Rolex gibi ünlü markaların üretim yaptığı İsviçre’de üretecek Tabi ki bu bilgi diğer bilgiler gibi şu […]


Son ayların en fazla konuşulan Akıllı Saat modellerinden olan Apple iWatch serisi için yeni iddia Üretim Yeri noktasında.

Daha önceden ürünlerini Çin’de bulunan Fabrikalarında üreten Apple firmasının pazara süreceği Akıllı Saat serisi olan Apple iWatch serisini Swatch, Wenger ve Rolex gibi ünlü markaların üretim yaptığı İsviçre’de üretecek

Tabi ki bu bilgi diğer bilgiler gibi şu aşamada sadece sızıntı bir bilgi ancak gerçek olma olasılığı da oldukça yüksek.

 

İsviçre’de Üretim Apple iWatch Kalitesini Arttıracak

Apple firmasının rekabette bir adım öne geçebilmek için Saatin Merkezi olan İsviçre’yi seçecek olmasının en temel sebebi cihazlarındaki Kaliteyi Arttırmak ve Kullanıcı Bakış Açısını bu yönde etkilemek.

Bu sayede Rolex, Swatch ve Wenger’in üretildiği bir ülkede, belki de b u firmalardan biri ile de ortaklaşa bir adım atılarak üretilecek olan Apple iWatch serisi Pazarlama ve Reklam anlamında oldukça büyük bir argüman ile satışa çıkabilecek.

Apple iWatch Serisi Çin Yerine İsviçre’de Üretilebilir
Apple iWatch Serisi Çin Yerine İsviçre’de Üretilebilir

 

İsviçre’de Üretim Maliyetleri Ateşler

Ürünlerin İsviçre merkezli bir fabrikada üretilecek olması durumunda ise Maliyetlerin Yükselmesi kaçınılmaz bir durum olacak.

Çin’de oldukça düşük maliyetler ile insan dışı bir çalışma ortamında çalıştırılan işçilerden oluşan bir yapı ile İsviçre’de daha standart bir yapı ve ödeme ile çalışılan bir üretim noktası arasında oldukça fazla fark olacaktır.

Bu farkın ise direkt olarak Apple kanadı tarafından Ürün Fiyatlarına yansıtılması bekleniyor. Bu sebeple de Apple iWatch serisinin biraz pahalı bire ürün olarak pazara çıkması söz konusu.

Apple iWatch Serisi
Apple iWatch Serisi

 

Pazardaki Akıllı Saat Rekabeti Büyüyor

Samsung, Sony, LG, Qualcomm ve Motorola firmalarının Akıllı Saat üretimine de ağırlık vermesinden sonra Apple iWatch serisinin de pazara çıkacak olması Akıllı Saat Satışlarını yükseltecektir.

Ancak özellikle ülkemizde şu aşamada sadece Samsung Akıllı Saat serilerinin satışta olması ve birçok noktadan kolay ulaşılabilir konumda olması firmaların satışları noktasında sıkıntı yaşamaları ve Türkiye Pazarını Kaybetmelerine sebep olmaktadır.

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler