Apple kriz yaşamaya devam ediyor!

Apple firmasının başının dertte olduğu uzun zamandır farklı kişilerin ortaya çıkardığı haberler sayesinde gündemde kalıyordu. Yeni çıkan haberler de Apple firmasının büyük bir kriz yaşadığını ve özellikle iPhone 8 olmak üzere tanıtacağı diğer akıllı telefonlardan olan iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerinin piyasaya tanıtılmasında ciddi sıkıntılar yaşandığı açıklanıyor.

 

Apple şirketinin uzun zamandır üzerinde büyük çalışmalar ve emekler sarf ettiği iPhone 8, iPhone 7S ve iPhone 7S Plus akıllı telefonlarının üretiminde yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı çok ciddi bir gecikmenin yaşanacağı bildiriliyor.

Bu yıl tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin üretimine henüz başlanmadığı Economic Daily News’in son haberlerinde bahsediliyor. Yaşanan sıkıntılardan dolayı yeni 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone modelleri için en erken Ağustos ayından itibaren üretime geçilebileceği ve bunun da yapılan planlamaların 1 ay gerisinde olduğu yazıldı. Bunun yanında OLED ekranlı iPhone modeli için üretim ve tedarik sıkıntıları yaşandığı geçen haberlerimizin konusu olmuştu, Apple firması bunu düzeltememiş olacak ki OLED ekranlı iPhone’ların Kasım ayından önce satışa çıkmasının neredeyse imkansız olduğu yazılan bilgiler arasında yer alıyor.

Apple firmasının tedarik ve üretim için anlaştığı Foxconn ve Pegatron şirketlerinin henüz seri üretim kısmına gelemediği için ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu sorunlardan dolayı Apple’ın çok uzun bir zamandır beklenen tanıtımı bir süre gecikebilir.

Apple kriz yaşamaya devam ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir