iPhone 4s Kullanıcıları Güncel Yazılım Aldıkları İçin Dava Açtılar

Apple iPhone 4s kullanıcıları firma tarafından gönderilen İOS 9 Güncellemesinden sonra cihazları yavaşladığı gerekçesi ile Apple’a dava açtılar.

Donanım Yetersizliği sebebiyle iPhone 4s kullanıcıları için aslında çok fazla bir şey ifade etmeyen iOS 9 Güncellemesi cihazlara yüklendikten sonra doğal olarak bir yavaşlamaya neden olmuş durumda.

Apple iPhone 4s kullanıcıları da bu durum karşısında firmanın kendilerine gönderdiği güncellemeyi geri alması konusunda firmaya dava açmış durumda.

 

Güncelleme Desteği Takdir Ediliyor

Apple firmasının Android karşısında İOS İşletim Sistemine sunduğu Güncelleme Desteği kullanıcıları tarafından her zaman takdir edilmişti.

Ancak gelen her güncelleme daha fazla Donanımsal Gereksinim istediği için altta kalan cihazlarda Yavaşlama ve Kasılmalar olduğu bilinen bir gerçekti.

Bu durumda kullanıcılar arasında Apple firmasının Üst Model Cihaz Satma Çalışması olduğu düşüncesinin hâkim olmasına sebep oluyordu.

Yaşanan iPhone 4s Güncellemesi sonrasında da kullanıcıların akıllarına gelen ilk ihtimal “artık iPhone 4s kullanıcıları iPhone 6s serisine geçsinler” diye cihazlarına güncelleme gönderildiği yönünde.

 

iPhone 4S
iPhone 4S

 

5 Milyon Dolarlık Dava

Ülkemizde henüz bu tarz bir dava görmemiş olsak da Avrupa’da bir araya gelen kullanıcı grupları dava açmaya devam ediyor.

Apple firmasının bu davalar karşılığında eğer haksız bulunursa istenilen 5 Milyon Dolar ödemeyi yapmak yerine Güncellemeyi Geri Çekmeyi daha uygun bulacağı da akla gelen ilk yaptırımlar arasında.

Bu sayede Apple iPhone 4S kullanıcılarına gönderilen İOS 9 Güncellemesi geri çekilerek İOS 8 veya İOS 7 sürümüne bir geri güncelleme yapılabilir.

 

Apple iPhone 4s İOS 9 Güncellemesi
Apple iPhone 4s İOS 9 Güncellemesi

 

Sıra iPhone 5s Serisinde

Ülkemizde son günlerde oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan Apple iPhone 5s serisi de kısa süre sonra yavaşlamalar ile karşılaşacak.

Apple firmasının iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinden sonra 2016 yılı içinde çıkaracağı iPhone 7 modelinden sonra iPhone 5s serisinin yavaş yavaş Güncelleme Sıkıntısı yaşatması bekleniyor.

Yani şimdilerde iPhone 5s alan kullanıcılar büyük ihtimalle İOS 10 Güncellemesi ile yavaşlama, donma sıkıntısı yaşamaya başlayabilirler.

 

iPhone 4s Güncelleme
iPhone 4s Güncelleme

 

iPhone 4s Kullanıcıları Güncel Yazılım Aldıkları İçin Dava Açtılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir