Pasaport Kayıt İşlemleriApple Markası Ve IOS İşletim Sistemi

Apple Markası Ve IOS İşletim Sistemi

Apple Markası Ve IOS İşletim Sistemi Apple markası dünyanın her yerinde gerek işletim sistemi gerek kullanıcılarına sunduğu özelliklerle çok konuşulmaktadır. Apple cep telefonu markası dendiği zaman, IOS işletim sistemi de beraberinde anılmaktadır. Çünkü IOS işletim sistemi tamamen Apple markasına hastır. Bu yüzden Apple markasına has olan uygulamalar da söz konusu olmaktadır. Her program IOS uyumlu ya da Andorid uyumlu […]


Markası Ve

markası dünyanın her yerinde gerek işletim sistemi gerek kullanıcılarına sunduğu özelliklerle çok konuşulmaktadır. cep telefonu markası dendiği zaman, işletim sistemi de beraberinde anılmaktadır. Çünkü işletim sistemi tamamen markasına hastır. Bu yüzden  markasına has olan uygulamalar da söz konusu olmaktadır. Her program uyumlu ya da Andorid uyumlu olamamaktadır.

 

Türkçe Siri Ne Kadar Yetenekli?

Apple’ın 8 Nisan’da yayınladığı 8.3 güncellemesi ile tüm kullanıcıların kullanımına sunulan Türkçe Siri, İngilizce Siri kadar yetenekli mi sorusunun cevabı haberimizde. İlk olarak App Store’da bir  olarak yer alan ancak daha sonra Apple’ın satın alması ile 2011 yılında  5 ile birlikte iPhone 4S’in bir özelliği olarak karşımıza çıkan Siri, bu tarihten itibaren Apple’ın ürettiği yeni iPhone ve iPad modellerinde Apple’ın kişisel asistanı olarak kullanıcılara sunulmuştu. Aradan geçen yaklaşık 4 yıllık süreçte yeteneklerine sürekli yeni diller ekleyen Siri son olarak, 8 Nisan’da final sürümü ile karşımıza çıkan  8.3ile birlikte aralarında Türkçe’nin de bulunduğu yeni diller öğrendi ve toplamda 16 dil ile kullanılabilir hale geldi.  8.3’ün ikinci betası ile kendini gösteren Türkçe Siri, test sürecinden itibaren İngilizce Siri kadar başarılı ve yetenekli olmadığı konusunda eleştirilere maruz kaldı. Peki, ama Siri gerçekte ne kadar yetenekli?

  Siri Türkçe Dil Desteği İle Kullanımda

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status