Apple Müşterisi Zengindir iPad Mini’yi de Alır

Apple Müşterisi Zengindir iPad Mini’yi de Alır

Pazara çıkmadan önce oldukça uygun bir fiyata sahip olacağı söylentileri üzerine ümitlenen Apple kullanıcıları için iPad Mini modeli diğer iPad modellerinden pek de farklı olmadı. 199 Dolar seviyesindeki Google Nexus 7 ve Amazon Kindle Fire modellerine rakip olarak pazara sunulan 7 inçlik Apple iPad Mini modeli beklentiler aksine 329 Dolar gibi bir fiyat seviyesinden satışa […]Pazara çıkmadan önce oldukça uygun bir fiyata sahip olacağı söylentileri üzerine ümitlenen kullanıcıları için modeli diğer iPad modellerinden pek de farklı olmadı.

199 Dolar seviyesindeki ve modellerine rakip olarak pazara sunulan 7 inçlik modeli beklentiler aksine 329 Dolar gibi bir fiyat seviyesinden satışa sunuldu ve New iPad modeli ile neredeyse eşdeğer bir fiyata sahip olmuş oldu.

Aslında bu fiyat seviyesinin altında bir satış veya rekabet tekniğinin yatmadığı ise Pazarlama Başkan Vekili Philip SCHİLLER tarafından yapılan bir açıklama ortaya koydu.

Apple iPad Mini
Apple

Yapılan açıklama ise genel hatları ile şu şekilde idi.

Bu cihaz iPad 2 ve iPad 3 modellerinde fiyat olarak biraz daha aşağıda. Bu güne kadar bizim ürünlerimize ilgi gösteren kullanıcılar bu fiyat seviyesinden bu cihazı da alacaktır. Bu konuda bir şüphemiz yoktur.

Kısacası Apple pazara sunduğu ürünlerden sonra yaşadığı muhteşem satış rakamlarına bakarak pazara sunduğu Mini modelinin de Uygun fiyatlı olmasa bile kapış kapış gideceğinden oldukça emin.

Aslında bir anlamda haklılarda. Ülkemizde bile 3000 TL seviyesine alıcı bulan bir modeli varken neden kullanıcılar 800 – 1000 TL gibi bir fiyata Mini almasınlar.

Anlaşılan Apple firması pazardaki satış payını cebinde parası olan müşterileri üzerine kurgulamaya devam ediyor. Bu sistem sayesinde de her üründen maksimum kazanç sağlama gibi bir imkâna sahip oluyor.

Bakalım kıyasıya rekabette fiyatı ile önce olan ve modelleri mi ipi göğüsleyecek yoksa pahalı da olsa benim müşterim benim ürünümü alır diyen Mini modeli mi liderlik koltuğuna oturacak.

Bunu da hem bize hem de Apple firmasına zaman gösterecek.

  Gazetelerim Uygulaması İle Akıllı Telefonunuzdan Günlük Gazete Okuyun
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status