Apple Müşterisi Zengindir iPad Mini’yi de Alır

Pazara çıkmadan önce oldukça uygun bir fiyata sahip olacağı söylentileri üzerine ümitlenen Apple kullanıcıları için iPad Mini modeli diğer iPad modellerinden pek de farklı olmadı.

199 Dolar seviyesindeki Google Nexus 7 ve Amazon Kindle Fire modellerine rakip olarak pazara sunulan 7 inçlik Apple iPad Mini modeli beklentiler aksine 329 Dolar gibi bir fiyat seviyesinden satışa sunuldu ve New iPad modeli ile neredeyse eşdeğer bir fiyata sahip olmuş oldu.

Aslında bu fiyat seviyesinin altında bir satış veya rekabet tekniğinin yatmadığı ise Apple Pazarlama Başkan Vekili Philip SCHİLLER tarafından yapılan bir açıklama ortaya koydu.

Apple iPad Mini
Apple iPad Mini

Yapılan açıklama ise genel hatları ile şu şekilde idi.

Bu cihaz iPad 2 ve iPad 3 modellerinde fiyat olarak biraz daha aşağıda. Bu güne kadar bizim ürünlerimize ilgi gösteren kullanıcılar bu fiyat seviyesinden bu cihazı da alacaktır. Bu konuda bir şüphemiz yoktur.

Kısacası Apple pazara sunduğu ürünlerden sonra yaşadığı muhteşem satış rakamlarına bakarak pazara sunduğu Apple iPad Mini modelinin de Uygun fiyatlı olmasa bile kapış kapış gideceğinden oldukça emin.

Aslında bir anlamda haklılarda. Ülkemizde bile 3000 TL seviyesine alıcı bulan bir Apple iPhone 5 modeli varken neden kullanıcılar 800 – 1000 TL gibi bir fiyata Apple iPad Mini almasınlar.

Anlaşılan Apple firması pazardaki satış payını cebinde parası olan müşterileri üzerine kurgulamaya devam ediyor. Bu sistem sayesinde de her üründen maksimum kazanç sağlama gibi bir imkâna sahip oluyor.

Bakalım kıyasıya rekabette fiyatı ile önce olan Google Nexus 7 ve Amazon Kindle Fire modelleri mi ipi göğüsleyecek yoksa pahalı da olsa benim müşterim benim ürünümü alır diyen Apple iPad Mini modeli mi liderlik koltuğuna oturacak.

Bunu da hem bize hem de Apple firmasına zaman gösterecek.

Apple Müşterisi Zengindir iPad Mini’yi de Alır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir