Apple Steve JOBS Olmadan Yok Olmaya Mahkum mu?

Dünya pazarına bir güneş gibi doğan ve bir anlamda Mobil Pazarı haraketlendirerek hayatımızda yeni bir gider kapısı açan Apple ve dolayısı ile Steve JOBS ile ilgili oldukça önemli değerlendirmeler pazarda yer bulmaya devam ediyor.

SpaceX ve Tesla‘nın kurucusu Elon Musk, yaptığı açıklamada Apple’ın akıllı cep piyasasında Google’a yenik düşmesinin muhtemel olduğunu söyledi ve bunu Steve Jobs’un eksikliğine bağladı. Musk, sözlerine şunları da ekledi: “Bir şirketi yöneten kişi, büyük farklar oluşturabiliyor. (Google CEO’su) Larry Page oldukça iyi ve uzun dönemde muhtemelen öne geçecektir.”

Apple ortak kurucusu Steve Wozniak da geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Apple’dan daha yaratıcı bir hale bürünmüş olabileceğini, Apple’ın yenilik konusunda ağır kalması nedeniyle geriye düşebileceğini söylemişti. Bir başka analist ise Apple’ın yaratıcılık özelliğinin “cızırdadığını” söylemiş, şirketin dokunmatik özellikleri iMac ve notebook’lara getirmediğini ileri sürmüştü.

Steve Jobs ve Apple
Steve Jobs ve Apple

Apple’ın CEO’luk görevini üstlenen Tim Cook, şu sıralarda liderlik özelliklerinin eksik olduğu ve bir “hafif siklet” olduğu iddialarıyla eleştiriliyor.

Apple Steve JOBS Olmadan Yok Olmaya Mahkum mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir