Apple Store’da Yükseltme Programı Başladı

Apple Store üzerinden başlatılan Yükseltme Programı sayesinde şuan alacağınız Apple Akıllı telefon modelini Yeni Model çıkınca değiştirebileceksiniz.

Henüz ülkemizde aktif hale geçmeyen sistem ile Apple iPhone 6s veya Apple iPhone 6s Plus alırken Yükseltme Programını seçerek Apple iPhone 7 veya Apple iPhone 7 Plus modelleri için de ödeme yapmaya başlıyorsunuz.

Belirlenen ödeme rakamları ise 6s serisini alanlar için 32.41 Dolar, 6s Plus serisini alanlar için ise 36.58 Dolar. Bu rakamların aylık olarak alınacağı bilgisini de vermiş olalım.

 

Apple Store Mağazalarında Yükseltme Programı Başladı
Apple Store Mağazalarında Yükseltme Programı Başladı

 

Apple Yükseltme Kampanyası Ne İşe Yarayacak?

Apple iPhone 7 veya Apple iPhone 7 Plus almak isteyen ancak o zamana kadar da beklemek istemeyen kullanıcılar şimdiden gidip Apple iPhone 6s veya Apple iPhone 6s Plus alıp Yükseltme Kampanyasına dâhil olabilirler.

Bu sayede hem hemen cihazlarını kullanmaya başlayabilir hem de aldıkları cihazları yeni modeller çıkınca üst seri ile değiştirme imkânına sahip olabilirler.

Tabi ki yeni cihazlar ile eski cihazlar arasındaki mali farkı bu süreç içerisinde Apple tarafına aylık taksitlerle ödeyerek bu hakkı kazanabiliyorsunuz.

 

Apple Store’da Yükseltme Programı Başladı
Apple Store’da Yükseltme Programı Başladı

 

Amaç Satışların Düşmesini Engellemek

Birçok Satış Uzmanına göre Apple firması artık kendisine için çıkılacak en yüksek satış rakamlarına çıkmış durumda.

Bundan sonraki süreçte ise yeni müşteriden çok kendi müşterisinin Akıllı Telefon Yükseltmesi yapması ile kazanmaya devam edecek.

Bu durum da eski Apple iPhone serilerini kullanan müşterileri Güncel iPhone serilerine çekmek ve bu serileri de her sene yeniletmek gibi bir çözüm ortaya çıkıyor.

İşte Apple firması da bu Yükseltme İşlemi ile aslında tam olarak bunu yapmayı amaçlıyor. Kullanıcılar ödemelerini aylık taksitlerle yapsınlar, istedikleri zamanda yeni Akıllı Telefonlarına kavuşsunlar.

 

Apple
Apple

 

Ülkemizde de Aktif Olacak mı?

Henüz ilk giriş sürecini yaşadığı için belli pazarlarda aktif olan kampanya Apple Türkiye tarafından da aktif edilecektir.

Bu durumda dileyen müşteriler Apple Türkiye Satış Sayfalarından aylık olarak ödemelerini yaparak cihazlarını Yükseltme Programına dâhil edebilecekler.

Ancak aylık 30 Dolar yani 100 TL gibi bir ödeme yapmak her kullanıcı için kolay olmayacaktır. Yıllık 1.200 TL ciddi bir rakam.

Bu yüzden de ülkemizde ne kadar talep olur o tam olarak bir soru işareti.

Apple Store’da Yükseltme Programı Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir