Apple Türkiye Akasya AVM’de İkinci Satış Mağazasını Açıyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Zorlu Center’da ilk mağazasını açan Apple firması 2. Mağazası için Akasya AVM’yi tercih etmiş gibi görünüyor.

2014 yılının Nisan ayında açılışı yapılan Apple Zorlu Canter Satış Mağazası oldukça yoğun bir ilgi görmüş ve Apple kanadının Türkiye Pazarındaki elini güçlendirmişti.

Gelen yoğun ilgi üzerine yeni bir mağaza daha açmak için kolları sıvayan Apple firması ikinci mağaza için konumu da belirlemiş durumda.

Apple Türkiye Akasya AVM'de İkinci Satış Mağazasını Açıyor
Apple Türkiye Akasya AVM’de İkinci Satış Mağazasını Açıyor

Apple Türkiye’nin İkinci Mağazası Akasya AVM’ye

Günlük ortalama 60.000’in üzerinde ziyaretçi sayısına sahip olan ve 2014 Mart ayında açılan Akasya AVM, Apple Satış Mağazasının Türkiye’deki ikinci adresi olacak gibi görünüyor.

Anadolu Yakasının en büyük alışveriş merkezi olarak görülen Akasya AVM, Zorlu Center deneyiminden sonra Apple Türkiye için daha hızlı büyüme ve daha çok müşteriye ulaşma anlamı taşıyacak gibi görünüyor.

 

Personel Eğitimlerine Yakında Başlayacak

Apple firması özellikle bünyesine kattığı personellere yoğun bir eğitim veren ve bu eğitim sonrasında da oldukça iyi bir maaşla, oldukça iyi koşullarda onları istihdam eden bir firma olarak biliniyor.

Zorlu Center için daha önce eleman alımında ince eleyip sık dokuyan ve oldukça uzun bir eğitim sürecine tabi tutan Apple firması bu mağazası için de alacağı elemanları oldukça ince detaylara göre seçip eğitime alacak gibi görünüyor.

2-3 aylık eğitim sonrasında farklı konumlandırmalar ile mağazada Satış – Destek gibi birimlerde görev alacak olan personellerin Apple Türkiye tarafından birkaç hafta içerisinde belirlenmesi ve eğitime gönderilmesi bekleniyor.

 

Apple Türkiye’nin İkinci Mağazası Eylül Ayında Açılabilir

Henüz ortada resmi bir bilgi yok. Ancak Apple Türkiye Akasya AVM Mağazası Apple iPhone 6 serisinin pazara çıkacağı tarihe yakın bir tarihte resmi olarak açılarak Apple kanadının Türkiye’deki satış ağı ve destek ağı güçlendirilebilir.

Bu noktada da Eylül ayı Apple Türkiye’nin 2. Mağazası için oldukça uygun bir tarih gibi görünüyor.

 

 

Apple Türkiye Akasya AVM’de İkinci Satış Mağazasını Açıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 20 Temmuz 2014, 12:48

    apple zaten türkiye mağazasını açmakta çok geç kalmıştı ilk mağazadan sonra satışlardan anladı hemen ikinciyi açıyor güzel

    Cevapla