Apple Türkiye Evden Destek Personeli (Home Office) Alımına Başladı

Apple Türkiye Evden Destek Personeli ilanı açarak ülkemizde de Home Office Destek Personeli çalıştırmaya başlayacağını resmileştirmiş oldu. Apple Türkiye tarafından Evden Destek Danışmanı, Evden Destek Ekip Lideri ve Evden Destek Bölge Müdürü pozisyonları için başvuru alınmaya başlandı.

Özellikle Telefondan Destek almak isteyen tüketici sayısının artmaya başlaması ile bekleme sürelerini düşürmek isteyen Apple firması İstanbul, Ankara ve İzmir illerini baz alarak Evden Destek Personeli alımı yapmaya başlamış durumda.

Her ne kadar 3 Büyük İl üzerinden ilan açılmış olsa da ilanın detayında Türkiye’deki tüm illerden başvuru alınacağı ifade edilmiş durumda.

Yani dilerseniz Tekirdağ’da, dilerseniz Hatay’da, dilerseniz Sinop’ta, dilerseniz Kars’ta yaşayın fark etmez. Apple Türkiye Evden Destek personeli olarak işe başlama şansınız var.

 

Apple Türkiye Destek Personeli

 

3 Farklı Seviyede Personel Alımı Yapılacak

Apple Türkiye tarafından Evden Çalışan Personel alımı noktasında Danışman, Ekip Yöneticisi ve Bölge Müdürü sisteminde 3 farklı yapıda personel alımı yapılacak. Her alanda aranılan özellikler de doğal olarak değişecek.

  • Evden Çalışan Danışman

Müşterilerimizin ilk irtibat noktası olarak, ürün ve hizmetlerimizle ilgili soruları yanıtlayıp birinci sınıf müşteri hizmetleri, çözümler ve teknik destek sağlayacak ve Apple’ın cana yakın sesi olacaksınız. Müşterilerimizi dinleyip teknik uzmanlığınızı, yaratıcılığınızı ve tutkunuzu kullanarak onların ihtiyaçlarını karşılayacağınıza, muhteşem ürünlerimizin eşsiz insanlar sayesinde ortaya çıktığını onlara hatırlatacağınıza inanıyoruz.

  • Evden Çalışan Ekip Yöneticisi

Günlük denetim yapmak ve Evden Çalışan Danışmanların gelişimini sağlamaktan sorumlu olacaksınız. Danışmanlarımız gibi siz de müşteri odaklı olmalı, kendi kendinizi motive edebilmeli, cana yakın olmalı ve müşteri sorunlarını etkin bir şekilde çözmeye istekli olmalısınız. Danışmanların performansını ve gelişimini düzenli online toplantılar ve koçluk oturumları yoluyla yöneteceksiniz.

  • Evden Çalışan Bölge Müdürü

Evden Çalışan Danışmanlarımızı yöneten Ekip Yöneticilerini denetleyeceksiniz. Ürünler ve hizmetlerle ilgili müşteri sorunlarını müşteri odaklı bir şekilde çözüme kavuşturmak için gereken her şeyi yapmalarını sağlayacaksınız. Her bir Ekip Yöneticisi’nin performansını ve gelişimini düzenli toplantılar ve koçluk oturumları yoluyla denetleyeceksiniz. Buna ek olarak şirket düzeyinde danışmanlık sağlamanız ve işin gereklerine uygun sonuçlar elde etmeniz beklenecek.

 

Apple Personelleri

 

Apple Türkiye Evden Destek Personeli İçin Aranılan Özellikler

Temel olarak istenilen beceriler aşağıdaki gibidir. Tabi liste biraz uzun ancak ilk 3 maddeden sonraki maddeler çok da önemli değildi.

  • Akıcı bir şekilde Türkçe ve İngilizce konuşabiliyor olmak.
  • Teknik sorunlara müdahale edebilecek profesyonellikte olmak. IOS ve Apple ürünlerini yakından tanımak.
  • Hızlı bir tempoda, sürekli değişen ortamlarda kendi kendini yönetebilen ve bağımsız bir şekilde çalışabilen bir yapıya sahip olmak.
  • Türkiye’deki herhangi bir ilde ikamet ediyor olmak.

Görüldüğü üzere aslında İngilizce bilmek ve Teknolojiden Anlamak aslında Apple Türkiye Evden Destek Personeli olmak için yeterli iki özellik arasında.

Elbette ki CV ne kadar kuvvetli ise, kendinizi ne kadar iyi ifade ederseniz başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır.

 

Apple Türkiye Evden Destek Personeli

 

Apple Evden Destek Personeli Olunca Süreç Nasıl İşleyecek?

Temel olarak Apple Care Personeli olarak değerlendirileceğiniz net olarak ilanda belirtilmiş durumda.

Bu kapsamda da Haftada 45 Saat çalışma süreniz olacak ve bu süreler haftanın 7 gününe dağıtılacak. Haftada 1 günlük Yasal İzin hakkınızda olacak.

Çalışma saatleri 08:00 ile 20:00 saatleri arasında gerçekleşecek çalışma  iş için 5 haftalık bir Eğitim Süreci alacak olan çalışanlar hafta sonları, bayramlar ve resmi tatillerde de firma tarafından belirlenen çalışma ve izin sürelerine tabi olacaklar.

Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan adayların yüksek hızda ve güvenilir bir internet bağlantısına, sessiz bir çalışma ortamına sahip olmaları yeterli olacak.

Bilgisayar, Kulaklık, Tablet vs. gibi temel donanımlar Apple Türkiye tarafından personellere sağlanacak ve üzerlerine zimmetlenerek teslim edilecektir.

Başvuru İçin: https://www.apple.com/jobs/tr/aha.html

Apple Türkiye Evden Destek Personeli (Home Office) Alımına Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir