Pasaport Kayıt İşlemleriApple Ucuz iPhone Modeli İçin Kolları Sıvadı

Apple Ucuz iPhone Modeli İçin Kolları Sıvadı

Son dönemlerde Steve JOBS’un olmaz dediği her noktaya ulaşan Apple firması şimdi de 4 İnç boyutunda ve Uygun Fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek yeni bir Ucuz iPhone Modeli üzerinde çalışıyor. Tabi ki bu haber resmi bir haber değil. Ancak kaynağı oldukça sağlam ve şuana kadar bu kaynak üzerinden sızan haberler genelde doğru çıktı. Yani Ucuz […]


Son dönemlerde ’un olmaz dediği her noktaya ulaşan firması şimdi de 4 İnç boyutunda ve Uygun Fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek yeni bir Modeli üzerinde çalışıyor.

Tabi ki bu haber resmi bir haber değil. Ancak kaynağı oldukça sağlam ve şuana kadar bu kaynak üzerinden sızan haberler genelde doğru çıktı. Yani Ucuz iPhone modeli 2013 senesi içerisinde karşımıza çıkabilir.

Şuan tarafından kullanılan ekran boyutundan daha büyük boyuttaki bir Apple iPhone modeli olmasına karşın bu üründe kullanılacak olan Ekran ve Malzeme Kalitesinin standart Apple seviyesinden aşağıda olması ve bu sayede cihazın pazarda olarak satılması planlanıyor.

  Samsung Apple’a Verdiği Parayı Yine Apple’dan Alacak
Apple Ucuz Telefon İçin Kolları Sıvadı
Apple Ucuz Telefon İçin Kolları Sıvadı

Bu cihazın pazara çıkması durumunda ise Orta Seviye ve Giriş Seviye modelleri arasında Apple hâkimiyetinin ön plana çıkması gibi bir durum ortaya çıkabilir.

Bakalım modeli gerçekten olacak mı ve Apple bu tarz bir ürün pazara sunacak mı?

 

Editör Yorumu:

Senede 1 ürün çıkaran ve bu ürünü de Ülkemizdeki fiyat seviyesine göre 2.000 TL üzerindeki rakamlara satarak neredeyse bir cihazdan %500 kar edinen Apple firmasının daha ucuz bir model ile pazara çıkıp çıkmayacağı noktasında elbette ki kesin bir bilgi veremeyiz.

Ancak şu anki Pazar payına baktığımızda Apple firmasının bu tarz bir işe girmesi hem imajı açısından hem de kullanıcılarının sadakati açısından pek de iyi olmayacaktır.

Günümüzde birçok Akıllı Telefon kullanıcısı Özellikleri için değil de Logosu için alıyor Apple markalı ürünleri. Ve birisinin elinde Apple logolu ürün görüldüğünde Parası Var imajı ortaya çıkıyor.

Ülkemizde bu durum İmaj olarak algılanıp herkesin elinde Apple ürünü görünür hale geldi. Ancak yine de ir cihazın 2000 TL ile 500 TL lik iki modelinin olması ve aynı markaya sahip olması Apple için ilerleyen dönemlerde kar düşüşü anlamına gelebilir.

Çünkü Apple’ın yaptığı işi Samsung firması da, Sony firması da HTC firması da yapıyor. Bu durumda Apple Prestiji ile Samsung Prestiji arasında bir fark kalmayacaktır. Ve kullanıcılar zaten alt modeli de olan bir ürün için 2000 TL vermek istemeyecektir.

Tabi ki Apple bu konuda farklı bir strateji içerisinde olabilir. Ancak şuana kadar ’a rağmen yaptıkları çalışmalarda çok fazla uç kısımlara gitmemişlerdi. Bu sefer ki iddia ise oldukça uç kısımda ve Apple için neler doğurur açıkçası belli olmayacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status