Apple ve iOS 8

Apple ve iOS 8

Apple ve iOS 8 2014 yılı son çeyrek verilerine göre dünya akıllı telefon pazarında liderliğe yükselen Apple firmasının iOS işletim sistemi normal olarak en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında geliyor.Apple iOS 7 ile işletim sistemini daha düz bir tasarım anlayışı ile adeta yeniden yaratmıştı. Daha sonra piyasaya sürülen iOS 8’de de aynı anlayış devam etmişti. Tabi ki […]


ve 8

2014 yılı son çeyrek verilerine göre dünya pazarında liderliğe yükselen  firmasının işletim sistemi normal olarak en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında geliyor. 7 ile işletim sistemini daha düz bir tasarım anlayışı ile adeta yeniden yaratmıştı. Daha sonra piyasaya sürülen 8’de de aynı anlayış devam etmişti. Tabi ki yeni versiyon ile sisteme bir takım yenilikler eklenmiş ve işletim sistemi güçlendirilmişti.

Yeni tasarım ile birlikte kullanıcıların yaşadığı bazı sorunlar 8’in benimsenmesi ve kullanılması için yapılan tercihlerin beklentilerin gerisinde kalmasına yol açmıştı. Ancak Apple yaptığı düzenlemeler ile piyasaya çıkardığı 8.1.2 sürümü ile sorunları düzeltti ve sistemi daha stabil hale getirdi. Yapılan geliştirmeler sonucu 8 benimsenme oranı 1 aylık zaman dilimi içinde %73 oranından %75 oranına çıktı. Tabi yapılan güncellemeler yanında APP Store üzerinde yer alan bazı uygulamaların 8 ve daha sonraki sistemlerde çalışıyor olması da bu sonuca ulaşılmasında etkili oldu.

  Apple iPhone 5S Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

iOS 8 ile fotoğraflarınızı daha hızlı bir şekilde bulmanız ve düzenlemeniz mümkün oluyor.İlettiğiniz metin mesajlarına sesinizi ekleyebiliyorsunuz. Kullandığınız fitness ya da sağlık uygulamalarının birbirleri ile iletişim halinde olmasını sağlayabiliyorsunuz. Hatta doktorunuz ya da spor hocanızı da bu iletişime dahil etmeniz mümkün. iOS 8 yeni sürümleri ile birlikte Apple firmasının müşterilerini mutlu edecek bir işletim sistemi olarak görünüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status