Apple ve iOS 8

Apple ve iOS 8

2014 yılı son çeyrek verilerine göre dünya akıllı telefon pazarında liderliğe yükselen Apple firmasının iOS işletim sistemi normal olarak en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında geliyor.Apple iOS 7 ile işletim sistemini daha düz bir tasarım anlayışı ile adeta yeniden yaratmıştı. Daha sonra piyasaya sürülen iOS 8’de de aynı anlayış devam etmişti. Tabi ki yeni versiyon ile sisteme bir takım yenilikler eklenmiş ve iOS işletim sistemi güçlendirilmişti.

Yeni tasarım ile birlikte kullanıcıların yaşadığı bazı sorunlar iOS 8’in benimsenmesi ve kullanılması için yapılan tercihlerin beklentilerin gerisinde kalmasına yol açmıştı. Ancak Apple yaptığı düzenlemeler ile piyasaya çıkardığı iOS 8.1.2 sürümü ile sorunları düzeltti ve sistemi daha stabil hale getirdi. Yapılan geliştirmeler sonucu iOS 8 benimsenme oranı 1 aylık zaman dilimi içinde %73 oranından %75 oranına çıktı. Tabi yapılan güncellemeler yanında APP Store üzerinde yer alan bazı uygulamaların iOS 8 ve daha sonraki sistemlerde çalışıyor olması da bu sonuca ulaşılmasında etkili oldu.

iOS 8 ile fotoğraflarınızı daha hızlı bir şekilde bulmanız ve düzenlemeniz mümkün oluyor.İlettiğiniz metin mesajlarına sesinizi ekleyebiliyorsunuz. Kullandığınız fitness ya da sağlık uygulamalarının birbirleri ile iletişim halinde olmasını sağlayabiliyorsunuz. Hatta doktorunuz ya da spor hocanızı da bu iletişime dahil etmeniz mümkün. iOS 8 yeni sürümleri ile birlikte Apple firmasının müşterilerini mutlu edecek bir işletim sistemi olarak görünüyor.

Apple ve iOS 8

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir