Apple Gecici Olarak Nexus İle Olan Savaşını Kaybetti

San Jose Bölge Mahkemesi Yargıcı Lucy Koh, geçtiğimiz hafta verdiği ön kararda, Nexus’un, Apple’ın sahip olduğu “birleşik arama” patentini ihlal etmiş olabileceğini belirtmişti. Apple’ın Siri sesli asistan hizmetinde yer alan bir özellik olan birleşik arama, hem interneti hem de mobil cihazın içeriklerinin aynı anda aranmasını sağlıyor. Samsung geçtiğimiz hafta hem Nexus akıllı telefonu hem de […]San Jose Bölge Mahkemesi Yargıcı Lucy Koh, geçtiğimiz hafta verdiği ön kararda, Nexus’un, ’ın sahip olduğu “birleşik arama” patentini ihlal etmiş olabileceğini belirtmişti. ’ın Siri sesli asistan hizmetinde yer alan bir özellik olan birleşik arama, hem interneti hem de mobil cihazın içeriklerinin aynı anda aranmasını sağlıyor.

Samsung geçtiğimiz hafta hem Nexus akıllı telefonu hem de Galaxy Tab 10.1 bilgisayarı için ABD’de verilen satış yasağı kararının ardından temyize gideceğini açıklamıştı. Cuma günü, bir temyiz mahkemesi Koh’un aldığı kararı 30 Temmuz’a kadar bozdu.

Galaxy Nexus, bu ayın sonuna kadar ABD’de satılabilecekken, Play’den kaldırılan satış ilanı, uygulama platformunun sayfasında yeniden belirdi. ABD Temyiz Mahkemesi, yasağın geçici olarak kaldırıldığını ancak ’ın şikayetlerinin dinlenmesinin ardından yeniden yürürlüğe girebileceğini belirtti. Foss Patents şirketinin raporuna göre, mahkeme şikayet raporunu sunması için Apple’a 12 Temmuz’a kadar süre verdi.

  Kablosuz Şarj Teknolojisi 2018 Yılında Standart Teknik Özellikler Listesine Girecek
Android 4.1 Jelly Bean Yüz Tanıma Sistemi
4.1 Jelly Bean Yüz Tanıma Sistemi

 

JÖLELİ FASULYE İLE GELECEK

Samsung yetkililerinden konu hakkında bir açıklama gelmedi. Öte yandan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Nexus’a konulan yasağı aşmak için 4.0 işletim sistemindeki kodlara ‘yama’ yapacağını açıklamıştı.

Galaxy Nexus, GooglePlay platformunda “Çok Yakında” ilanıyla tekrar belirirken, telefona ’ın en yeni versiyonu Jöleli Fasulye ( ) güncellemesinin de yakın zamanda yapılacağı belirtildi. Samsung Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayarı için geçerli olan satış yasağı ise devam ediyor.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status