Apple’da Sızıntıların Önüne Geçilemiyor

Apple'ın Başı Sızıntılar İle Dertte
Apple'ın Başı Sızıntılar İle Dertte

Apple özellikle son 2 tanıtım toplantısından önce ürünlerinin neredeyse tüm bilgilerinin dışarıya sızdırılması gibi büyük bir sorunla yüzleşmek durumunda kaldı.

Tim COOK önderliğinde tanıtımı yapılan New iPad, iPhone 5 ve iPad Mini gibi birçok cihazın daha tanıtımı yapılmadan internet ortamında bilgilerin dolaşmaya başlaması firma içinde de huzursuzluk ortamının artmasına sebep oldu.

Steve JOBS döneminde firmanın oldukça sert bir yapı ile yönetilmesi ve JOBS’un net tavırlar alarak anında işten çıkarmalara yapabilmesi sebebiyle büyük bir disiplin içinde olan Apple Merkezi bu sebeple dış dünyaya bir kırıntı bile aktaramıyordu. Tanıtımlar öncesi ise pazarda sadece Editör Yorumları dolaşıyor oluyordu.

Apple'ın Başı Sızıntılar İle Dertte
Apple’ın Başı Sızıntılar İle Dertte

 

Bu sorunun kaynağını araştırmak isteyen Ars Technics firması birçok Apple çalışanı ile birebir görüşme yapmış ve bir sonuca varmış gibi görünüyor.

Apple çalışanlarına göre şu aşamada merkezde bir sızıntı meydana gelmesi mümkün değil. Ancak asıl sızıntı kaynağı Apple firmasının direkt üretim yaptırdığı Uzak Doğu menşeli firmalar gibi görünüyor. Özellikle Foxcomm gibi Apple ürünlerinin üretimini yapan fabrika çalışanlarının ellerindeki Apple ürünleri hakkında dışarıya bilgiler sızdırdığı konusu gündemde.

Apple firmasının ise bu kapsamda bir dizi yeni önlem alması ise kaçınılma gibi görünüyor. Çünkü her sızıntı firmanın üreteceği ürünlere merakla yaklaşan kitle sayısını daha da aşağıya çekmeye devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir