Apple’den O Uygulamaya İzin Çıktı

Apple uzun süredir izin vermediği BitTorrent uygulamasının IQS’e yüklenmesi için App Store’a izin verdi. Android ve IQS kullanıcıları uzun süredir bir söz dalaşının içindedir.  Android kullanıcıları IQS kullanıcılarına Android özgürlüktür sözü ile sürekli gönderme yapmaktadır. Bunun nedeni ise Apple’ın ürettiği cihazların kullanıcılarına telefonla her şeyi yapmalarına izin vermemesidir.

Steve Jobs felsefesi olan kapalı kutu olayı eleştirilere sebep olsa da Apple’ı başarıya götüren en büyük etkenlerden biridir. Ancak Steve Jobs’un ölümünden sonra Apple bu kapalı kutu felsefesinden tavizler vermeye başlamıştır. Androide özenen Apple kullanıcılarına daha fazla özgürlük verme çabasına girdi. BitTorrent uygulamasına izin vermesi de bu adımın en büyük göstergesi oldu. Apple store bu uygulamanın Iphone ve İpadlera yüklenmesine daha öçnceden izin vermiyordu. Artık  bu yasak kalktı ve uygulama akıllı telefonlara yüklenmeye başladı. BitTorrent uygulamasına App Store’de izin veren Apple büyük bir hamle yaptı. Artık BitTorrent uygulaması ile her türlü dosya ve torrenti telefonlara indirmek mümkün.

BitTorrent
BitTorrent

Apple bilindiği üzere App Store’deki bütün uygulamaları titizlikle inceliyor ve isteği dışında olan durumlarda hemen müdehalede bulunuyor. Bir çok dosyayı indiren BitTorrent uygulaması ile Apple’ın macerasının ne kadar süreceği merak konusu. Artık Apple’da yavaş yavaş Android gibi bir çok uygulamaya izin veriyor. Ancak bu durumun ne kadar süreceği Apple’ın App Store’a ne kadar müdehale etmeden duracağı merak konusu.

Apple’den O Uygulamaya İzin Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir