Pasaport Kayıt İşlemleriApple’ın 10 yıl önceki toplam geliri şimdi sadece uygulamalardan karşılanıyor!

Apple’ın 10 yıl önceki toplam geliri şimdi sadece uygulamalardan karşılanıyor!

Apple ilk kurulduğundan beri ne kadar hızlı büyüyen bir şirket olduğunu, adının geçtiği her pazardan ne kadar yüksek paylar aldığını gördüğümüzden beri hepimiz biliyoruz. Apple’ın App Store’unun yılın ilk yarısındaki geliri, şirketin 10 yıl önceki toplam elde ettiği geliri gelip geçti!   Apple kendi sadık müşterileri dışında, artık herkes tarafından da Dünya’nın en değerli markası […]


ilk kurulduğundan beri ne kadar hızlı büyüyen bir şirket olduğunu, adının geçtiği her pazardan ne kadar yüksek paylar aldığını gördüğümüzden beri hepimiz biliyoruz. ’ın ’unun yılın ilk yarısındaki geliri, şirketin 10 yıl önceki toplam elde ettiği geliri gelip geçti!

 

kendi sadık müşterileri dışında, artık herkes tarafından da Dünya’nın en değerli markası olarak anılıyor. Dediğimiz gibi logosunun ya da isminin geçtiği her alanda şirket birinciliğe oturmuş durumda oluyor ve tahtını da hiç kaptırmıyor. Bunu kanıtlayan bir büyük örnek daha meydana geldi: . Şirketin mobil uygulama merkezi olan , 10 yıl gibi kısa bir sürede o kadar büyüdü ve güçlendi ki, kimsenin yanından bile geçemediği bir başarıya imza attı.

  Apple'dan Yeni Tasarım Pizza Kutusu

Bir araştırma şirketi olan SensorTower’ın yayınladığı veriler ve raporlara göre Amerikalı teknoloji kralı , yılın sadece ilk çeyreğinde 4.9 milyar doları ’dan kazanmış! Bu rakamların ifade ettiği şey ise, tam 10 yıl önce yani ilk iPhone çıktığında, şirketin elde ettiği tüm gelirlerden daha fazla. 2007 yılında Apple’ın toplam geliri 3.5 milyar dolardı. Bu gelirlere bakacak olursak Apple’ın ne kadar istikrarlı ve güçlü bir şekilde katlanarak büyüdüğünü çok rahat fark edebiliriz. Ancak özellikle çok hızlı büyüyor. 2013 yılında şirket gelirlerinin sadece yüzde 1’ini oluşturan bu uygulama mağazası, 2016 yılında ise yüzde 3.4’e kadar yükselmişti.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status