Apple iPhone 7 Modelinin Yeni Kulaklık Girişi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Apple tarafından Apple iPhone 7 modelinde kullanımına bağlanacak olan Lighting Port Kulaklık Girişine karşı olanlar tarafından İmza Kampanyası başlatıldı.

Henüz resmi bir açıklama olmasa da bazı siteler tarafından sızdırılan Lighting Port Kulaklık Girişi ile alakalı haberler sonrasında Sosyal Medya üzerinden birçok Apple Kullanıcısı isyan etti.

Lighting Port Kullanılmasına karşı olanların başlattığı İmza Kampanyası ise kısa süre içerisinde 241.000 imza almayı başardı.

Cihazın pazara çıkmasından önce yapılacak olan Tanıtım Gününde eğer bu konu netleşir ve 3.5 mm Kulaklık Çıkışı Apple iPhone 7 modeli için çöp olursa İmza Kampanyasının milyonları bulması da kaçınılmaz olur.

İmza Kampanyasına ulaşmak için https://action.sumofus.org/a/iphone-headphone-jack/ adresini kullanabilirsiniz.

 

Apple Geri Adım Atmayacaktır

Apple firması eğer şu aşamada Lighting Port Kulaklık Üzerinde çalışıyor ve bu sayede cihazı daha ince bir kalıba sokmayı planlıyorsa zaten bu konu hakkında geniş bir Ar-Ge Çalışması yapmış demektir.

Bu sebeple de gelen imza sayısı 2 Milyonu bile bulsa Apple iPhone 7 modelinde Lighting Port Giriş ile kulaklık çıkışını sunacaktır.

Eğer bu ürün rağbet görmez ise bu durumda Apple iPhone 7s modelinde güncellemesini geri çekip yeniden 3.5 mm Kulaklık Çıkışına dönüş sağlayabilir.

 

Apple iPhone 7 Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak
Apple iPhone 7 Kulaklık Çıkışı Lighting Port Olacak

 

Lighting Port Yapısına Rağmen iPhone 7 Çok Satacaktır

Apple ürünlerine tutku ile bağlı olan geniş bir kullanıcı kitlesi mevcut.

Bu sebeple de Apple firması ne kadar farklı giriş sistemleri denerse denesin Satış konusunda çok büyük bir sıkıntı yaşamasını beklemek yanlış olacaktır.

Birçok kullanıcı Fahiş Fiyat Eleştirisi yapıyor olsa da cihazı Performans ve Güvenlik Sebeplerine dayanarak daha sonra bir şekilde satın alıyor.

Bu sebeple de Apple firması ne kadar karşıt ses çıktığına değil, ürünlerin pazara çıktıktan sonra ne kadar sattığına bakarak geliştirdiği teknolojileri denemiş oluyor.

Bu sebeple de Apple iPhone 7 modelinin pazara çıkması ve son kullanıcıya ulaşması noktasında eğer Lighting Port Giriş kullanımına karar verildi ise artık geri adım atılmayacaktır.

 

Apple iPhone 7 Modelinin Yeni Kulaklık Girişi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
Apple iPhone 7 Modelinin Yeni Kulaklık Girişi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

 

Tasarım, Yerleşim ve Diğer Sebepler

Bu geri adım atılmamasının bir diğer sebebi de çoktan iPhone 7 modelinin Kasa Yapısının netleşmiş, çıkış noktalarının hazırlanmış ve hatta Uyumlu Ana Kart üretiminin başlamış olması da buna etki edecektir.

Geri Adım Atılması gibi bir durum karşısında oldukça yüksek geri dönüş maliyetlerinin yanında Üretim Sürecinin Uzaması gibi bir sorunun da Apple firmasını zorlaması söz konusudur.

Bu sebeple de eğer gerçek anlamda Lighting Port Kulaklık Girişine karar verildi ise şimdiden Apple iPhone 7 modelinin İnce ve Lighting Port yapısı hayırlı olsun.

 

Apple iPhone 7 Modelinin Yeni Kulaklık Girişi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir