Arena Bilgisayar E-Ticaret İşine yukko.com İle Giriş Yapıyor

Türkiye’deki önemli Teknoloji Tedarikçileri arasında yer alan Arena Bilgisayar perakende satış işine yukko.com adresi üzerinde E-Ticaret ile giriş yapmaya hazırlanıyor.

techinside.com adresinin haberine göre uzunca süredir ülkemizdeki farklı teknoloji satış noktalarına toptan ürün tedariki yapan Arena Bilgisayar artık işin perakende bölümünde de yer almak istediği için E-Ticaret üzerinden bir atılıma gitme kararı almış durumda.

Bu kapsamda da yukko.com adresi üzerinden kısa süre içerisinde Online Satış sürecine başlayacak ve perakende satışta kendisine yepyeni bir kanal açmış olacak.

 

Arena Bİlgisayar

 

Mağazalardaki Birçok Ürün Arena Bilgisayardan

Şuan ülkemizde Teknoloji Perakendeciliği yapan birçok firmanın ürün gamının büyük bir kısmını Arena Bilgisayar tarafından sağlanan ürünler oluşturuyor.

Borsaya açık olarak işlem gören Arena Bilgisayar %50.60 oranında halka arz edilmiş, kalan %49.40 hissesinin ise Redington Turkey Holdings S.a.r.l. şirketine ait olduğu bir firma olarak ülkemizdeki faaliyetlerine devam ediyor.

 

E-Ticaret Dünyası

 

Yukko.com İçin Önemli İsimler Bir Araya Geldi

Arena Bilgisayar giriştiği bu yeni projede sıkıntı yaşamamak adına oldukça önemli isimleri bir araya getirerek bir çalışma içerisine girmiş gibi görünüyor.

Bu sayede Yukko isimli sitenin biraz da reklam desteği ile kısa sürede hızlı ve sağlam adımlarla büyümesi amaçlanıyor.

Kendi ürün gamı dışında başka tedarikçilerden ürün alıp almayacağı henüz açıklanmasa da site üzerinden ciddi bir ürün sayısının satışa çıkacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

 

Kargo ve Lojistik

 

Lojistik Konusunda da Adımlar Atılıyor

Günümüz kargo sistemlerinin ciddi anlamda satış işlemlerini yavaşlatması sebebiyle Yukko.com adresi kendi lojistik ağını kurma noktasında da bazı adımlar atmaya başlamış durumda.

Hepsiburada gibi bir sitenin de bu alanda uzunca süredir bazı çalışmalar yapması sektörün özellikle Lojistik noktasında büyük bir sıkıntı yaşadığının temel göstergesi.

Arena Bilgisayar bu sorunu nasıl aşacak bilemiyoruz ancak oldukça geniş bir bayi ağına sahip olmasından dolayı ürünlerin en yakın bayi noktasından yönlendirimmesi ya da satış ağının yüksek olduğu noktalara Depo Sisteminin kurulması seçenekler arasında gösterilebilir.

Ancak bu sürecin ne kadar süreceği, Arena Bilgisayar ve Yukko kanadının ne zaman kendi dağıtım ağına kavuşacağı ise henüz netleşmiş durumda değil.

 

Arena Bilgisayar E-Ticaret İşine yukko.com İle Giriş Yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 20 Haziran 2019, 13:23

  Diğer satış mağazalarında birebir aynı olan telefon 1.399tl sizde fiyatı neden yüksek bilgi verirmsiniz

  Cevapla
  • Bizde mi :) Arena Bilgisayar & Yukko için soruyorsanız fiyatlandırma firmalara göre değişir. Garanti Firması vs. gibi detaylarda fiyata etki edecektir.

   Cevapla
 2. Huwaı Y7pro 32 gb 2019 tüm satış şirketlerinde (hep.bur.,tendyol n11)de1.399tl sizde neden yüksek fiyat merak konusu.Lütfen aydınlatırmısınız

  Cevapla
  • Bizde mi :) Arena Bilgisayar & Yukko için soruyorsanız fiyatlandırma firmalara göre değişir. Garanti Firması vs. gibi detaylarda fiyata etki edecektir.

   Cevapla