Pasaport Kayıt İşlemleriArtık asıl tehlike AdBlock mu?

Artık asıl tehlike AdBlock mu?

40 milyondan fazla kullanıcısı olan,Google Chrome’un en popüler uygulması olan AdBlock faydadan çok zararlı mı? Günüzümüz internet kullanıcısının en büyük sorunlarından biri olan,kullanıcı rahatsız eden site reklamları.Siteler için en büyük gelir olan reklamlar çoğu zaman yanlış konumlandırma ve abartılı olduğu için kullanıcıyı rahatsız ediyor. AdBlock bu konuya çare bulmuş ve reklamları engellemeyi başarmıştı fakat bu […]


40 milyondan fazla kullanıcısı olan, Chrome’un en popüler uygulması olan faydadan çok zararlı mı?

Günüzümüz internet kullanıcısının en büyük sorunlarından biri olan,kullanıcı rahatsız eden site reklamları.Siteler için en büyük gelir olan reklamlar çoğu zaman yanlış konumlandırma ve abartılı olduğu için kullanıcıyı rahatsız ediyor.

bu konuya çare bulmuş ve reklamları engellemeyi başarmıştı fakat bu olay yeni bir sorunu ortaya çıkardı.

bazı reklamları engelleyemiyor.

Engellenemeyen reklamlar Anti-Adblock Script ile oluşturuluyor.

Reklam analiz firması PageFair’in yapmış olduğu bir araştırmaya göre AdBlock uygulmasından zarar görmeden reklam paylaşımı yapmak isteyen siteler haberleri bile olmadan kullanıcılarına zararlı yazılımları bulaştırmış oluyorlar. Anti-Adblock Script ile yazılan ve AdBlock’un engelleyemediği bu reklamlarda kullanıcılara Malware virüsü bulaştığı iddia ediliyor.

Hackerlar devrede

Kötü niyetli Javascript sayesinde hackerler kişisel bilgilerimize ulaşabiliyorlar.Bunun yanında kendilerinin tracker sistemleri ile internet ağınızı ele geçirip internet ağınızdaki hareketleri takip edebiliyorlar.

Adblock satıldı işler değişti

Bundan önce hayır sistemiyle işleyen AdBlock geçtiğimiz ayda sessiz sedasız satılmıştı.Alıcıların kim olduğu büyük bir muamma olan AdBlock artık eskisi kadar kullanışlı olmayabilir.Çünkü AdBlock ile anlaşmış ve EyeO’nun izin verdiği tüm reklamları gösterecek.

AdBlock

 

  Microsoft engelleri kaldırıyor!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status