Asgari Ücretlinin iPhone 11 Pro Modeline Ulaşması İçin Gereken Süre 5 Ay

Asgari Ücretlinin iPhone 11 Pro Modeline Ulaşması İçin Gereken Süre 5 Ay

Artan dolar kuru ve eklenen vergilerle birlikte zaten pahalı olan iPhone 11 Pro modelinin ülkemizdeki satış fiyatı ciddi seviyelere ulaşmış durumda.


Artan dolar kuru ve eklenen vergilerle birlikte zaten pahalı olan modelinin ülkemizdeki satış fiyatı ciddi seviyelere ulaşmış durumda.

tarafından yapılan duyuruya göre modelinin başlangıç fiyatı 10.999 TL’den başlarken modelinin başlangıç fiyatı ise 11.999 TL’den başlıyor.

Rakamlar artan depolama alanına seçeneklerine göre 15.000 TL seviyelerine kadar ulaşabiliyor.

 

Apple iPhone 11 Pro Ekran

 

Asgari Ücretli İçin 157 Gün Mesai =

Asgari ücret üzerinden çalışan bir kişinin ortalama olarak günlük kazancı 67 TL seviyesinde. Biz bunu 70 TL olarak ele alalım.

Ortalama olarak günlük 70 TL kazanan bir Asgari Ücretli vatandaşın modeline sahip olması için yaklaşık 157 Gün çalışması gerekiyor. Bu da 5 ay gibi bir süreye tekabül ediyor.

Tabi ki bu aldığı parayı başka bir yere harcamadan, sadece modeline sahip olmak için biriktirmeniz durumunda geçerli. Gündelik masrafların işin içine girmesi durumunda almak bir asgari ücretli için neredeyse imkansız hale geliyor.

 

Apple iPhone 11 Pro

 

Yapılan Araştırmada İlk 3 İçindeyiz

Bir araştırma şirketi tarafından hazırlanan bir araştırmaya göre ülkelerin ortalama gelir düzeyleri ele alınarak Apple iPhone 11 Pro modeline erişim seviyeleri listelenmiş durumda.

Bu araştırmada Türkiye için belirlenen Ortalama Gelir Düzeyine göre Apple iPhone 11 Pro modeline sahip olmak için 89 Gün çalışmamız gerekiyor.

İlgili araştırmada bizden daha fazla çalışmak zorunda kalan 2 ülke ise Ukrayna ve Kolombiya.  Vietnam, Hindistan, Meksika, Romanya ve Güney Afrika gibi birçok ülke ise bizden daha az çalışarak Apple iPhone 11 Pro modeline sahip olabiliyor.

Listenin ilk sıralarında ise yaklaşık 5 günde 1 adet Apple iPhone 11 Pro alabilecek gelir düzeyine sahip olan Amerika ve 7 gün ortalaması ile Lüksemburg yer alıyor.

 

Apple iPhone 11 Pro - Türkiye Satın Alma Süresi

 

İlgili istatistik hazırlanırken Türkiye’deki ortalama gelir 2,593 TL olarak hesaplanmıştır. Yine hesaplama yapılırken aylık mesai gün sayısı 21 olarak baz alınmıştır.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler

Elektronik Sigara E Sigara Satış Sitesi

Salt Likit Salt Likit Çeşitleri

DMCA.com Protection Status