Asus Akıllı Saat Modeli Asus VivoWatch SP Modelini Duyurdu

Asus tarafından IFA 2019 kapsamında duyurusu gerçekleştirilen Asus VivoWatch SP modeli firmanın yeni Akıllı Saat modeli olarak karşımıza çıktı.

Daha Apple Watch 4 modelinde gördüğümüz Tıbbi Seviye Sensörlere sahip olan VivoWatch SP modeli üzerinden EKG Çekebiliyorsunuz.

20 saniye gibi bir süre içerisinde Tansiyon ve Stres seviyelerini ölçebilen cihaz kalp atış hızınızı da takip altına alarak belli zaman aralıklarında ölçümleyerek analiz edebiliyor.

GPS ve Altimetre desteği de bulunan ürün Asus HealthAI bünyesi altında tüm verileri toplayarak kullanıcılarına kişisel istatistiklerden yola çıkarak bazı özel tavsiyeler de sunacak.

 

Asus-VivoWatch-SP-Akıllı-Saat

 

Asus VivoWatch SP 2019 Yılının Son Çeyreğinde Satışa Çıkacak

Henüz ülkemizde resmi olarak satışa çıkıp çıkmayacağı belli olmayan Asus VivoWatch SP modelinin global pazarda 2019 yılının son çeyreği içerisinde satışa çıkması bekleniyor.

50 Metreye kadar sur geçirmeme özelliğine sahip olan cihazın dış kaplamasında seramik bir çerçeve kullanan firma bu sayede hem dayanıklılığı arttırmış hem de cihaz üstünde parmak izi kalma sorununu en aza indirmiş durumda.

Kullanım senaryolarına göre değişkenlik gösterse de ortalama bir kullanımda 14 günlük bir batarya ömrü sunması beklenilen akıllı saatin GPS ve Kalp Ritmi Ölçümlerinin devamlı açık kalması durumunda batarya tüketiminin daha yüksek olacağı da bilinen bir gerçek.

Farklı kayış seçeneklerine sahip olacak olan serinin diğer teknik özellikleri ise pazara çıkmaya hazır olduğunda duyurulacak ve paylaşılacak.

 

Asus-VivoWatch-SP-Akıllı-Saat

 

Asus VivoWatch SP – Engadget Ön İncelemesi

Engadget Kanalı tarafından yapılan Asus VivoWatch SP ön incelemesine aşağıdaki video üzerinden erişebilirsiniz.

 

 

 

Asus Akıllı Saat Modeli Asus VivoWatch SP Modelini Duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir