Asus, ZenFone Serisinde Aksesuar Sorunu Yaşamaya Devam Ediyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Asus ZenFone serisinin pazarda hızlı bir büyüme içine girmesi özellikle ZenFone Akıllı Kılıf (Flip Cover) ve Kırılmaz Cam satışlarını arttırdı.

Ancak Asus Türkiye bu konuda özellikle Yurtdışı Kaynaklı Sorunlar sebebiyle verimli bir çalışma yapamaz hale gelmiş durumda.

Asus E-Store üzerinden daha fazla kullanıcıya direkt olarak ulaşma imkânı elde eden Asus Türkiye burada bile yeterli Aksesuar Satışı gerçekleştiremiyor.

 

Asus ZenFone 2 Flip Cover Akıllı Kılıf
Asus ZenFone 2 Flip Cover Akıllı Kılıf

 

Asus ZenFone Ürünlerinin Orijinal Kılıfları Pazarda Yok

Asus ZenFone 4, Asus ZenFone 5 ve Asus ZenFone 6 modellerinin Orijinal Akıllı Kılıfları pazarda pek bulunamasa da Asus E-Store üzerinden alınabiliyor.

Ancak Asus ZenFone 2, Asus ZenFone Selfie ve Asus ZenFone 2 Laser modellerinin Akıllı Kılıfları E-Store üzerinde bile satışta değil.

Asus ZenFone 2 için Aktif Kapaklı Akıllı Kılıf almak isteyenler için tek seçenek 100 TL verip Mavi Renk kapak almak. Siyah ve diğer renkler ise ne yazık ki bir türlü stoklara girmedi.

Yeni pazara sürülen ZenFone Selfie ve ZenFone Laser serilerinin ise henüz Orijinal Kılıfı yok. Bu durumda da kullanıcılar sıkıntılı bir süreç yaşıyorlar.

 

Asus ZenFone Flip Cover Kapaklar
Asus ZenFone Flip Cover Kapaklar

 

Yan Sanayi Kılıflar ZenFone Serisine Zarar Veriyor

Şuan özellikle Asus ZenFone 2 için pazarda hem Silikon Kılıf hem de Akıllı Kılıf mevcut.

Tamamı Çin Üretimi olan bu kılıflar 10 TL’den başlayan fiyatlar ile alıcı buluyor. Ancak bu ürünlerin kalitesi ve cihaza verdikleri zarar tartışılmaz.

Özellikle Aktif Kapak Kullanımı sırasında mıknatısların dengesiz yerleştirilmesi kapağın kendi kendine aktif kapağa geçip normale dönmesine sebep olabiliyor.

Ayrıca ekran üzerinde kullanıcıdan bağımsız bazı işlemlere de meydan verebiliyor.

Asus ZenFone Selfie ve Asus ZenFone 2 Laser modelleri için ise henüz 3. Parti Ürünler bile çıkmadı. Yani cihazları alanlar şu an Kılıfsız bir sürece girdiler.

 

Asus ZenFone 2 Flip Cover Akıllı Kılıf Siyah
Asus ZenFone 2 Flip Cover Akıllı Kılıf Siyah

 

Orijinal Ekran Koruyucusu Yok

Aksesuar noktasında KILIF alanında sınıfta kalan Asus firması Ekran Koruyucusu noktasında ise ürün üretmedi. Bu noktada da 3. Parti Üreticilere topu attı.

Ancak özellikle kırılmaz Cam adını verdiğimiz kalın yapılar Sensör Sorunlarına sebep olurken birçok kullanıcı ekranın görüşme sonrası açılmaması gibi sorunlarla karşılaştılar.

Ayrıca pazarda Kaliteli ürün olarak satılan ürünlerin birçoğu da cihazın Dokunmatik Hassasiyetini düşürürken ekran kalıcı hasarlara da neden olabilmektedir.

Bu noktada pazardaki Orijinal BUFF Markalı ürünlere ulaşabilirseniz bu ürünleri tercih etmeniz en azından sorun yaşamamanız adına iyi olacaktır.

 

Asus ZenFone Ekran Koruyucu
Asus ZenFone Ekran Koruyucu

 

Asus Türkiye Aksesuar İşine Eğilmelidir

Çok satan bir cihaz serisine sahip olan Asus Türkiye bu satışı avantaja dönüştürmek ve Memnun Müşteriler kazanmak için Aksesuar Satışlarına da ağırlık vermelidir.

Orijinal Kılıfların ve Orijinal Ekran Koruyucuların en azından Her Satış Noktasında ulaşılabilir olması tüketici adına büyük bir artıdır.

Bazı tüketicilerin sırf kutu içerisinde Silikon Kılıf var diye bazı modellere daha kolay yöneldikleri ülkemizde bu konuda Asus Türkiye’nin bir adım atması gerekmektedir.

Kaldı ki 899 TL’ye satılan bir modele 100 TL’lik Kılıf önerilmesi de biraz abes kaçmaktadır.

Asus Türkiye bu konuda Uygun Fiyatlı Orijinal Aksesuarların satışına başlayarak Son Kullanıcıyı daha fazla memnun edebilir.

Unutmamak gerek ki küçük gibi görünen birçok detay tüketicinin son tercihini önemli ölçüde etkilemektedir.

Asus, ZenFone Serisinde Aksesuar Sorunu Yaşamaya Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. asus zenfone 2 telefonumda sım okumama sorunu vardı garantıye gonderdım telefon garantıden geldıkten sonra yukarıdakı yuvarlak yanıp sönen ekran sorunu başladı aldığıma alacağıma bin pişman oldum

  Cevapla
 2. 7 Şubat 2019, 11:56

  Asus ZenFone 2 Flip Cover Akıllı Kılıf olmadığı halde ekrana gelen yuvarlak ekrandan çıkış yapamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

  Cevapla
 3. 31 Ağustos 2016, 17:41

  Merhabalar yazınızı ilgiyle okudum fakat ben zenfone go kullanıcısıyım ve akıllı kapak konusunda sıkıntı yaşıyorum orjinal de yan sanayi fark etmeksizin denedim fakat akıllı kapak özelliği çağrı geldiğinde kendini kapatıyor teknik servise danıştım hard reset ve yazılım güncellemesi yapmama rağmen çözüm bulunamadı yani hard reset sonrası hiç birşey kurmadan denedim yine kar etmedi manyetik sensör bölümüne kapak üzerindekinden daha güçlü bir mıknatıs denedim ana yine aynı sorun çağrı geldiğinde hata veriyor bence yan sanayi ürünlerden çok asus bu akıllı kapak olayını yazılımsal olarak çözmeli.

  Cevapla