Asus MemoPad HD 7 Kasa Yapısı ve Ergonomi

Asus tarafından pazara sürülen MemoPad HD 7 Tablet PC modelinin kasa yapısını kısa bir şekilde incelemek istiyorum.

7 inçlik standart bir kasa boyutu ile pazara çıkan MemoPad HD 7 modeli elde kolay tutulan ancak tuş takımı noktasında biraz zorlayan bir model gibi göründü gözümüze.

Kullanım sırasında kasa kenarlarının ince, ortaya doğru ise kalın bir kasaya sahip olması modelin elde rahatlıkla tutulmasına sebep oluyor. Ancak kullanım noktasında ön kasada Fiziksel Tuş Takımına yer vermeyen MemoPad HD 7 modeli arka kısımda konuşlandırdığı Power ve Ses Tuşlarında ise farklı bir çözüme gitmiş durumda.

Rakip firmalar tarafından satışı yapılan modellerde Ses ve Power tuşlarının kasa yanına konulmasına alışmamızdan dolayı biraz daha arkada kalan Fiziksel Tuş Takımına alışmak oldukça zor oluyor. Bu sebeple ilk kullanımda cihazı açıp kapamak veya ses seviyesini değiştirmek için cihazın arkasına bakmanız gerekebiliyor.

Asus MemoPad HD 7 Kasa Yapısı ve Ergonomi
Asus MemoPad HD 7 Kasa Yapısı ve Ergonomi

Bu alışkanlıkların dışında olduğu için de bizim için ilk izlenimlerde sıkıntıya sebep oldu. Tabi ki alıştıktan ve cihazın kasa yapısı ile uyum sağladıktan sonra bu sıkıntı ortadan kalkacaktır.

Bunun yanında arka kapağın özellikle kılcal çizikler noktasında pek de dayanıklı olduğunu söyleyemiyoruz. Çünkü cihazı 1-2 hafta kılıfsız kullanım neticesinde kılcal çiziklerle dolu olduğunu görebilirsiniz.

Bu sebeple ürünü alır almaz en azından Arka Kapağı kapatacak bir kılıf almanız ve onu kullanmanız cihazın daha az hasar görmesine sebep olacaktır. Çizilirse çizilsin derseniz o zaman sıkıntı yok .

7 İnçlik Tablet PC Kılıflarına uyum sağlayabilen modeli dilerseniz Klavyeli Tablet PC Kılıfında kullanabiliyorsunuz. Ama alacağınız modelin Bluetooth Destekli olması gerekiyor. USB girişli modellerde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kasa Yapısı olarak cihazın rakiplerine göre bir adım geride kaldığını söyleyebiliriz. Renkli bir kasaya sahip olması sebebiyle kullanıcıların tercih edeceği modelde ergonomi biraz daha farklı tasarlanmış. Bu durumda kullanım noktasında biraz alışma zorluğu yaşatabiliyor.

 

Asus MemoPad HD 7 Kasa Yapısı ve Ergonomi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir