Asus MemoPad HD 7 Tablet PC Oyun Performansı

Asus MemoPad HD 7 Tablet PC Oyun Performansı

Alt Seviye Tablet PC modelleri arasında aslında üst model olarak ele alınabilecek olan Asus MemoPad HD 7 modelini dilerseniz birde oyun noktasında inceleyelim. Öncelikle İşlemci – Ekran noktasında elbette ki bu cihaz ile oynayabileceğiniz oyunların seviyesi belli bir noktaya kadar çıkabilmektedir. Yani 399 TL’ye aldığınız bir tablet PC modelinden Full Performans beklemek hem haksızlık hem […]


Alt Seviye Tablet PC modelleri arasında aslında üst model olarak ele alınabilecek olan modelini dilerseniz birde oyun noktasında inceleyelim.

Öncelikle İşlemci – Ekran noktasında elbette ki bu cihaz ile oynayabileceğiniz oyunların seviyesi belli bir noktaya kadar çıkabilmektedir. Yani 399 TL’ye aldığınız bir tablet PC modelinden Full Performans beklemek hem haksızlık hem de boşa bir ümit olacaktır.

Cihazımız ile yaptığımız denemelerde oynadığımız oyunları dilerseniz sıralayalım.

1-    Asfalt 8

2-    IronMan 3

3-    Fifa 2014

4-    NBA2K13

5-    Virtua Tennis

Oynadığımız oyunlardan bazıları Full HD Ekran isteyen ve genelde Dört Çekirdek ve Üstü sistemlerde performans sağlayan oyunlardır. Diğerleri ise artık en alt modelde bile rahatlıkla oynanabilen Orta – Alt Seviye oyunlardır.

Asus MemoPad HD 7 Tablet PC Oyun Testi
Tablet PC Oyun Testi

Yaptığımız oyun testlerinde Full Performans isteyen ve devamlı hareket halinde olup ekrandan çok sayıda grafik geçişi yapan Asfalt 8 gibi oyunlarda donma derecesinde olmasa da bazı kasılmaların meydana geldiğini gördük.

Oyun Zevkini biraz azaltan bir sorun olsa da Çin Malı Tablet PC modellerinde görülen donma, takılma gibi sorunların hiçbirisini oynadığımız Üst Düzey oyunlarda yaşamadık.

Cihazı kullanırken dikkatimi çeken bir diğer durum ise ısınma durumu oldu. Cihazla bir saate yakın oyun oynamamıza rağmen cihazın dış kasa sıcaklığı çok yüksek seviyelere ulaşmadı. Bu durum özellikle devamlı oyun oynayıp cihazı alev topuna çevirenler için ideal bir makinenin pazara çıkmış olması anlamına geliyor.

Dediğimizi gibi eğer devamlı Oyun Oynamak düşüncesinde iseniz, Angry Birds, Temple Run gibi oyunlar oynayacaksanız cihazı hiç düşünmeden alabilirsiniz. Yok, daha performanslı, grafik noktasında zengin canavar gibi oyunlar oynayacağım derseniz işinizi görürü ancak size Maksimum Performans sağlamaz. Oyun sırasında da kasılmalar yaşatarak bazen sinir bozucu bir hale gelebilir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Xiaomi RedMi Y1 3 Dakikada 150 Bin Adet Sattı - Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi: […] Xiaomi RedMi Y1 Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları Xiaomi
2019-09-15 01:56:42
Asus ZenFone AR Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumları - Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi: […] ÖTV İndirimi Sonrasında Beyaz Eşya Fiyatları Artış Gösterdi […]
2019-09-15 01:55:26
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status