Asus PadFone 2 Özellikleri, Yorumlar ve Türkiye Satışı

Asus firması tarafından PadFone 2 ismi ile çıkarılan Tablet PC & Akıllı Telefon modeli için firma tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Buna göre Asus PadFone 2 modelinin özellikleri aşağıdaki gibi olacak.

 

Asus PadFone 2 Mobil Cihaz

Asus PadFone 2 modeli sunulan ekstra bir ekran sayesinde dilediğiniz an bir Akıllı Telefonu, dilediğiniz an ise bir Tablet PC halini alabiliyor. Bu noktada da birçok marka ve modelden bir anda ayrılmış bir noktaya geliyor. Kısacası Asus PadFone 2 modeli kendine özel bir alan yaratmayı başarıyor.

Üzerinde QualComm firması tarafından üretilen SnapDragon S4 işlemci ailesi ile gelen Asus PadFone 2 modeli 1.5 GHz lik Dört Çekirdekli bir işlemciye sahip. Bu noktada HTC One x ve Samsung Galaxy S3 modellerinde kullanılan işlemcilerin biraz daha iyisi ve yenisi diyebiliriz.

Asus PadFone 2 ve Asus PadFone Station
Asus PadFone 2 ve Asus PadFone Station

Adreno 320 GPU ile gelen cihazda elbette ki en önemli özellik rakiplerinde 1 GB olan RAM miktarının bu model de 2 GB olarak belirlenmiş olması. Cihazın Ram oranı arttığı için bağlantı ve işlem hızları da fark edilebilir bir biçimde artış meydana gelmiş.

LTE yani 4G teknoloji ile gelecek olan cihazda 4.7 inç büyüklüğe sahip, 1280*800 Piksellik HD ekran tercih edilmiş. 16 GB, 32 GB ve 64 GB olmak üzere 3 farklı depolama ünitesine sahip ürün ile pazara çıkacak olan cihazda MicroSD Kart desteği de sunulacak.

2140 mAh lik bütünleşik bir pile sahip olan cihaz pazara Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü ile çıkacak. Ancak çıkış tarihinden çok kısa bir süre sonra cihazın Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi de gelecek ve cihaz biraz daha stabil hale gelecek.

Cihazda kullanılan kamera 13 MP lik 1080p kalitede çekim yapabilme özelliğine sahip. Ön tarafta kullanılan kamera ise 1.9 Mp lik bir çekim özelliğine sahip.

Asus PadFone 2 Tablet PC - Akıllı Telefon
Asus PadFone 2 Tablet PC – Akıllı Telefon

Asus PadFone 2 Station

Akıllı Telefon ile birlikte pazara çıkacak olan ve belli bir ek ödeme ile sahip olabileceğiniz PadFone Station ürünü akıllı telefonu bir anlamda Tablet PC haline dönüştüren bir cihaz olarak görülebilir.

10.1 inç lik bir ekrana sahip olan cihazın ağırlığı 514 gram. PadFone 2 modelini daha büyük bir ekrana kavuşturacak olan ek istasyonda kullanılan ekran da 1280*720 P lik HD çözünürlükte bir ekran.

Bu arada İstasyonun da kendi bataryası mevcut ve bu 5000 mAh lik bir batarya. Yani Asus PadFone 2 modelini Tablet İstasyonu ile kullanmanız durumunda Akıllı Telefonun şarjı bir anda bitmeyecek ve Tablet İstasyonundan destek alabilecek.

Asus PadFone 2
Asus PadFone 2

Asus PadFone 2 ve Tablet İstasyonun Fiyatları

Cihazların henüz satışına başlanmadı. Ancak firma tarafından yapılan bilgilendirmeye göre cihazların ortalama satış fiyatları 1000 Dolar seviyesinden aşağıda olacak.

Asus PadFone 2 16 GB  616 Dolar
Asus PadFone 2 32 GB  830 Dolar
Asus PadFone 2 64 GB  950 Dolar
Asus PadFone İstasyon  210 Dolar

* Paketlere PadFone İstasyon dahil değildir. Dileyenler 210 Dolar ödeme yaparak sahip olabilirler bu ürüne de.

İlk etapta Tayvan ve sonrasında Avrupa’da satışa çıkacak olan Asus PadFone 2 modelinin beyaz rengi ise birkaç ay içerisinde çıkacak. Şu aşamada Asus firması sadece Siyah Renkli modelleri pazara sunmaya başladı.

Cihazın ülkemizde satışı ise biraz sarkacak gibi görünüyor. 2013 senesinin başı gibi ülkemize girmesi muhtemel olan cihaz Asus Türkiye’nin biraz daha aktif olması ile daha önce de getirilebilir.

Elbette ki Türkiye pazarına bu cihazın girmesi HTC One X ve Samsung Galaxy S3 modellerinin de fiyatlarından bir indirim sağlayacaktır. Ürünün ülkemize 2000 TL gibi bir fiyattan gelmesine aşamada kesin gözüyle bakabiliriz.

 

Cihazın tanıtım amaçlı olarak firma tarafından yayınlanan videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=DjpACIJkpQo&hd=1

(Video açılmazsa KOPYALAYARAK Giriş yapabilirsiniz.)

Asus PadFone 2 Özellikleri, Yorumlar ve Türkiye Satışı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Acaba bu telefonda Türkçe menü var mi?
  büyük ihtimalle almayı düşünüyorum..

  Cevapla
  • Türkiye’de resmi satışı başlaması. Ancak Yurtdışı Modellerinde sanırım Türkçe Dil Seçeneği yok.

   Cevapla
 2. 5 Aralık 2012, 16:57

  ne zaman türkiye de satılacak mayıstan beri bekliyorum kırık telefonumla…

  Cevapla