Asus PadFone Modelinin 3. Serisi PadFone Infinity Duyuruldu

Global pazarda oldukça büyük bir yankı uyandırmayı başaran Asus PadFone serisinin 3. Nesil üyesi olan Asus PadFone 3 veya Pazar adıyla Asus PadFone Infinity MWC 2013 fuarında resmen tanıtıldı.

Akıllı Telefon ve Tablet PC serisinin bir araya getirildiği Asus PadFone serisinin 3. Üyesi olan Infinity serisinde 1.7 GHz hızına sahip Dört Çekirdekli SnapDragon 600 serisi işlemci tercih edilmiş durumda.

Pazardaki yeni trend olan 5 İnçlik Full HD Ekran ile karşımıza çıkan Asus PadFone 3 modelinde elden geçirilerek hızlandırılmış Adreno 320 serisi GPU kullanılmış durumda. 2 GB RAM ile gelen PadFone Infinity modelinde 32 GB ve 64 GB lık iki depolama türü kullanılmış. Cihaz 3G desteğinin yanında 4G LTE Desteği de sağlıyor.

Asus PadFone Modelinin 3. Serisi PadFone Infinity Duyuruldu
Asus PadFone Modelinin 3. Serisi PadFone Infinity Duyuruldu

Rakipleri gibi 13 MP lik f/2.0 diyafram aralıklı bir sensöre sahip arka kamera ile gelen cihazda 2 MP lik birde ön kamera mevcut.

Wi-Fi, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.0, NFC gibi protokolleri destekleyen yeni PadFone serisinde 2400 mAh bataryaya yer verilen Asus firması, 19 saat 3G’de konuşma süresi verebiliyor. Dock ile beraber bu rakam 40 saate kadar çıkabiliyor.

İngiltere için 799 Pound, Avrupa’da ise 999 Euro gibi bir başlangıç fiyatı ile satışa çıkması beklenilen Asus PadFone Infinity modeli için şu aşamada sadece Akıllı Telefon bölümü tanıtılmış durumda. Cihazla beraber satışa çıkacak olan Tablet İstasyonu için detaylı bir bilgi verilmemiş.

Cihazın ne zaman satışına başlanacağı ise kesin değil. 2013 Nisan veya Mayıs ayı gibi Global Pazarda satışa çıkacağı tahmin edilen ürünün ülkemize gelmesi ise 2014 senesini bulacaktır.

Henüz ülkemizde serinin ilk modeli olan Asus PadFone modeli yeni satışa çıktı ve 2000 TL gibi bir rakamdan pazara düştü. PadFone 2 modeli bile gelmeden PadFone 3 modelinin ülkemizde satışını beklemek pek gerçekçi olmayacaktır.

Cihazın şu fiyatlandırmaya göre 3000 TL gibi bir seviyeden ülkemize giriş yapmasını bekleyebiliriz.

Asus PadFone Modelinin 3. Serisi PadFone Infinity Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir