Asus Tablet PC Pazarından Çekildiğini Duyurdu

Asus Tablet PC

firması bir dönemler oldukça başarılı modelleri ile pazarda belli bir kitleye erişmeyi başardığı pazarından çekildiğini duyurdu.

Özellikle son dönemde Apple ve Samsung gibi firmaların hâkimiyeti altına giren pazarı eskisi kadar rağbet görmemeye başlayınca birçok firmanın da bu pazardaki satışları ve Pazar oranları düşmeye başladı.

Bunu gören firması da yaptığı açıklama ile Pazarından tamamen çekildiği duyurdu.

 

Memo Pad 7 (ME176C – ME176CX) FotoğrafAlbümü

 

Huawei ve Xiaomi Pazardan Pay Kapma Yarışında

Her ne kadar firması pazarın kendileri için oldukça düşük bir seyirde ilerlediği için pazardan çekilmiş olsa da Xiaomi ve Huawei gibi firmalar marka imajlarını daha da perçinlemek adına pazarına giriş yapmış durumlar.

Ülkemizde pek fazla modellerini göremiyor olsak da özellikle Uzakdoğu ülkelerinde bu markanın modelleri tüketiciler tarafından oldukça fazla beğeniliyor ve satın alınıyor.

Akıllı Telefonların nispeten ekranlarının modellerine yetişmesinden ötürü birçok kullanıcı artık tablet almayı düşünmüyor.

Çocukları oyun oynasın diye tablet alanlar ise daha çok fiyatı düşük olan modellere bakıyor. Ülkemizde de bu pazar HomeTech, Reeder, Casper gibi firmaların modelleri ile yoluna devam ediyor.