Asus Tablet PC Pazarından Çekildiğini Duyurdu

Asus firması bir dönemler oldukça başarılı modelleri ile pazarda belli bir kitleye erişmeyi başardığı Tablet PC pazarından çekildiğini duyurdu.

Özellikle son dönemde Apple ve Samsung gibi firmaların hâkimiyeti altına giren Tablet PC pazarı eskisi kadar rağbet görmemeye başlayınca birçok firmanın da bu pazardaki satışları ve Pazar oranları düşmeye başladı.

Bunu gören Asus firması da yaptığı açıklama ile Tablet PC Pazarından tamamen çekildiği duyurdu.

 

Asus Memo Pad 7 (ME176C – ME176CX) FotoğrafAlbümü

 

Huawei ve Xiaomi Pazardan Pay Kapma Yarışında

Her ne kadar Asus firması pazarın kendileri için oldukça düşük bir seyirde ilerlediği için pazardan çekilmiş olsa da Xiaomi ve Huawei gibi firmalar marka imajlarını daha da perçinlemek adına Tablet PC pazarına giriş yapmış durumlar.

Ülkemizde pek fazla modellerini göremiyor olsak da özellikle Uzakdoğu ülkelerinde bu markanın Tablet PC modelleri tüketiciler tarafından oldukça fazla beğeniliyor ve satın alınıyor.

Akıllı Telefonların nispeten ekranlarının Tablet PC modellerine yetişmesinden ötürü birçok kullanıcı artık tablet almayı düşünmüyor.

Çocukları oyun oynasın diye tablet alanlar ise daha çok fiyatı düşük olan modellere bakıyor. Ülkemizde de bu pazar HomeTech, Reeder, Casper gibi firmaların modelleri ile yoluna devam ediyor.

Asus Tablet PC Pazarından Çekildiğini Duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir