Asus Transformer Book T100 Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Asus tarafından pazara sürülen Klavyeli Tablet PC olarak adlandırabileceğimiz modeller arasında yer alan Asus Transformer Boom T100 modeli kullanıcılara birçok manada yenilik ve kullanım kolaylığı sağlamış oluyor.

Klavyesi Ayrılabilen Notebook modeli olarak da ülkemizde kabul gören Notebook – Tablet PC Melezi ürünler arasında yer alan Transformer Book T100 modeli Dört Çekirdekli bir işlemci, 10,1 inçlik bir ekran ve Windows 8.1 İşletim Sistemi ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

İntel Atom Z3740 serisi Bay Trail kod adlı 4 Çekirdekli İşlemcisi ile karşımıza çıkan modelin işlemci hızı 1,33 GHZ – 1,86 GHZ seviyelerine kadar çıkabiliyor. Cihazda kullanılan 2 GB Ram miktarı da hızlı ve performanslı bir Tablet PC – Notebook sahibi olmanıza imkân sağlamış oluyor.

Asus Transformer Book T100 Tablet ve Klavye
Asus Transformer Book T100 Tablet ve Klavye

 

Pazara Microsoft Windows 8,1 İşletim Sistemi ile çıkacak olan modelde 10,. İnçlik 768*1366 piksel çözünürlüğe sahip IPS LCD Tekn0lojisi ile üretilen bir Kapasitif Ekran tercih edilmiş durumda. 16K Renk Derinliğine sahip olan modelin ekranı elbette ki çoklu dokunmatik özelliğini de kullanıcılarına sunmuş oluyor.

34 GB ve 64 GB’lık iki versiyon ile pazara çıkması beklenilen Transformer Book T100 modelinin MicroSD Kart desteği de unutulmamış. Dileyen kullanıcılar cihazın kendi depolama alanına 64 GB daha ek depolama imkanına sahip olacaklar. Bunun dışında DropBox veya Yandex.Disk gibi çözümler ile de Bulut Depolama yapabileceksiniz cihazda.

1,3 MP’lik ön kameraya sahip olacak olan modelde 720p HD Video Çekim imkanına da sahip olabileceksiniz. Bunun yanında Bluetooth 4.0, USB 3.0, Micro HDMI, DLNA, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, gibi birçok bağlantı özelliği de cihazda sizleri bekliyor olacak.

Asus Transformer Book T100 Teknik Özellikleri
Asus Transformer Book T100 Teknik Özellikleri

ASUS Instant On ve SonicMaster Teknolojisi

Transformer Book T100 ayrıca, kullanıcıların tabletlerden beklediği türden hızlı tepki özelliği için ASUS Instant On teknolojisini de barındırıyor. Transformer Book bekleme durumundan çok kısa bir zamanda uyanıyor ve 14 güne kadar bekleme modunda kalabiliyor. Ayrıca ürün ile tek şarjda 11 saate kadar kullanım imkanı da mümkün.

ASUS SonicMaster ses teknolojisi ile gerçeğe yakın sesler sunan Transformer Book T100 bu noktada rakiplrinden bir adım öne geçmeyi başarıyor diyebiliriz.

Asus Transformer Book T100 Kalınlık
Asus Transformer Book T100 Kalınlık

Cihazda hem Ekran hem de Klavye olduğu ve birbirinden bağımsız olarak kullanılabildikleri için ağırlıklarını ayrı ayrı verelim istedik.

Buna göre;

Tablet Kısmı 263 * 171 * 10,5 mm ve 550 gram ağırlığında,

Klavye Kısmı 263 * 171 * 13,1 mm ve 520 gram ağırlığındadır.

Kâğıt üzerinde oldukça başarılı bir ürün olarak görülen Asus Transformer Book T100 modeli önümüzdeki hafta İnceleme Merkezimizde olacak ve cihaza daha detaylı bir bakış yapabileceğiz.

O zamana kadar Sağlıcakla kalın.

Asus Transformer Book T100 Görünüm
Asus Transformer Book T100 Görünüm

Asus Transformer Book T100 Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Dört çekirdekli Intel Atom işlemci ve 10.1 inç çıkarılabilir ekran özellikleriyle dikkat çeken ASUS Transformer…

  Cevapla
 2. 16 Ocak 2014, 11:51

  Windows 8.1 Tablet Kampanyası Türkiye’de iLK defa ASUS Transformers 10″ ile Türk Telekom’da…

  Cevapla
 3. Gereksiz bir pazar. Ne TABLET PC nede NOTEBOOK modelini almayı kim ister bilemiyorum. Ama alıcıları var. Geçen hafta Bimeks Mağazasında eleman ayıla bayıla aldı Samsung’un bu tarz bir ürünü. Nasıl ve Ne Amaçla kullanacak bilmiyorum ama MemoPad HD 7 alıp yanında birde Notebook almak bence daha mantıklı olacaktır.

  Cevapla
  • asıl seninki mantıksız olacaktır.

   Cevapla
  • hem tam bir notebook hemde android tabletlerin yapamadığı birçok şeyi yapabilen, win8 yüklü bir tabet. hem çok hafif hem de şarjı 10 saat gidiyor. bunun neresini mantıksız buldun anlamak mümkün değil.

   Cevapla
 4. Bir alt serisi olan 3730 İşkemci kullanılsa ve fiyat biraz daha uygun tutulsa idi iyi olacaktı. Tabi ki modelin Türkiye pazarında ne kadardan satılacağı da belli değil. Bakalım neler olacak. Ama Samsung adına kötü bir durum :)

  Cevapla