Asus VivoTab Grafikerlerin Taşınabilir Çizim İhtiyacını Karşılayacak

Asus VivoTab  Tablet modeli uzunca süredir pazarda özellikle Çizim alanında tek başına ilerleyen Wacom Çizim Tabletlerine direkt olmasa da dolayı yoldan rakip olmayı başarmış gibi görünüyor.

Profesyonellerin tercih ettiği ve pazarda Çizim tableti denildiğin de ilk akla gelen firma olan Wacom bir çoklarımız tarafından biliniyor. Aynı şekilde Wacom Çizim Tabletlerinin ne kadar pahalı olduğu ve birçok kişinin bütçesini de aştığı ortada.

Tabi ki yaptığı iş ve sunduğu kolaylıklar bakımından Wacom Firmasına bir şey diyemeyiz fiyat politikası sebebiyle. Ancak alamayan da alamıyor. Ona da bir şey diyemiyoruz.

 

Çizim Tapleti Denilince Asus VivoTab

Asus tarafından CES 2014’de tanıtılan Asus VivoTab 8 modeli aslında ilk etapta çok dikkat çekmese de sunduğu bir özellik sayesinde Çizim yapanları heyecanlandırmaya başladı.

Normalde çizim tabletlerinde Basınç ve Eğim Algılama Yetenekleri oldukça gelişmiş oluyor ve aslında çizimin ana karakterlerini bu iki detay oluşturuyor. Asus VivoTab 8 modeli de bu noktada 1000 Bar Basınç değerlerine ulaşabiliyor ve kendisini bir anda Çizim Tableti olarak ön plana almış oluyor.

Asus VivoTab Grafikerlerin Taşınabilir Çizim İhtiyacını Karşılayacak
Asus VivoTab Grafikerlerin Taşınabilir Çizim İhtiyacını Karşılayacak

Asus VivoTab 8 Modelinin Özellikleri Neler?

Modelimiz 8 İnçlik 1280*900 piksellik HD Kalitesinde IPS tabanlı bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Cihazın işlemcisi ise 2014 yılında Asus ve Intel arasında yapılan anlaşmalar gereğince Intel Atom Z3740 serisi Dört Çekirdekli ve 1,86 Ghz’lik hıza sahip bir işlemci.

2 GB Ram, 32 GB ve 64 GB Depolama alanına sahip iki model ile pazara çıkacak Asus VivoTab 8 modelinde Windows 8.1 İşletim Sistemi kullanılmış durumda.

Ayrıca cihazın 64 GB’lık Arttırılabilir MicroSD Kart girişi de bulunduğunu söylemeden geçmeyelim.

5 MP Arka ve VGA formatlı bir ön kameraya sahip olan modelde 8 Saate kadar tam performans sağlayabilen bir batarya kullanılmış durumda. SonicMaster Ses Teknolojisi ile karşımıza çıkan Asus VivoTab 8 modeli hem Ses hem de Şarj Süresi ile pazardaki rakiplerinden öne geçmeyi başarıyor.

Modelde kullanılan Windows 8.1 sürümünün RT serisi olmadığını da belirtmekte fayda var sanırım.

 

Asus VivoTab 8 Türkiye Fiyatı Ne Olacak?

Fiyat olarak yeni modellerini dip fiyattan satışa sunmaya başlayacak olan Asus Türkiye’nin Asus VivoTab 8 modeli için de belirleyeceği fiyat minimum seviyede olacak gibi görünüyor.

Bu kapsamda modelin 1000 TL gibi bir rakamdan Türkiye Pazarında satışa çıkması bekleniyor. Bu noktada da Samsung Galaxy Note 10.1 veya Apple iPad Air modelleri ile hem eşdeğer bir performans hem de daha uygun bir fiyat karşımıza çıkmış olacak.

Asus VivoTab Grafikerlerin Taşınabilir Çizim İhtiyacını Karşılayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir