Asus ZenFone 2 İçin Android 5.1 L Sürümü Yolda

Android 5.0 L Sürümü ile pazara çıkan Asus ZenFone 2 için Android 5.1 L Güncellemesi kısa süre içinde indirilebilir hale getirilecek.

Asus Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Android 5.1 Lollipop Sürümünün Final Aşamasında oldukları açıklanırken güncellemenin önümüzdeki 1-2 aylık süreç içerisinde resmi olarak dağıtılması bekleniyor.

Güncelleme ile birçok alanda düzelmelerin yaşanacağı cihazda en büyük farkın 5.0 Lollipop sürümünde stabil olarak çalışmayan Batarya Yazılımında olması bekleniyor.

 

Daha Stabil Bir Batarya ve İşletim Sistemi

Yeni bir yapı taşı üzerinde kendisini geliştirmeye başlayan Android İşletim Sistemi, Android 5.0 Lollipop sürümü ile birçok alanda yenilik sunacağını belirtmişti.

Ancak geçiş sürecindeki ilk sürüm olmasından dolayı yazılımsal olarak birçok sorunla karşılaşan Android 5.0 serisi kısa sürede Android 5.1 Stabil Sürümüne geçilmesine sebep oldu.

Asus ZenFone 2 için de gelecek olan Android 5.1 Güncellemesi bu anlamda birçok sorunu çözecek cinsten olacak.

Özellikle Batarya Kullanımı noktasında halen istenilen seviyeye gelemeyen Android 5.0 sürümü Android 5.1 ile daha iyi konuma taşınmış durumda.

Bu sayede de 15 – 18 saat bandında bir kullanım sunan ZenFone 2 için sürenin 24 saate ulaşması gibi bir durum ortaya çıkacaktır.

Bunun yanında yazılımsal olarak yapılan iyileştirmeler sayesinde hem ZenUI hem de Android 5.1 arasındaki uyum daha üst seviyede olacağı için, zaten yaşanmayan takılma donma gibi sorunlar da ZenFone 2 için tarih olacaktır.

Asus ZenFOne 2 Güncelleme
Asus ZenFOne 2 Güncelleme

 

ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 İçin de Güncelleme Gelecek

Asus sadece Asus ZenFone 2 serisi için Android 5.1 Lollipop Güncellemesi yayınlamayacak.

Söz verdiği gibi Asus ZenFone 4, Asus ZenFone 5 ve Asus ZenFone 6 modelleri de Android 5.1 Lollipop Güncellemesi alacaklar.

Ancak bu modeller için süreç 2015 yılının sonunu bulabilir gibi görünüyor.

Asus ZenFone 2 İçin Android 5.1 L Sürümü Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir