Asus ZenFone 2 İçin Güncellemenin Gecikmesinin Sebebi Belli Oldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Asus ZenFone 2 serisinin SnapDragon İşlemcili modellerine Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi gelmesine rağmen ZenFone 2 serisinin tepe modellerine güncelleme gelmemesinin sebebi olarak Intel İşlemciler gösterildi.

Asus Türkiye’den aldığımız bilgilere göre Asus ZenFone 2 modelinin tepe serisine Android 6.0 Güncellemesi için çalışmalara uzunca bir süredir devam ediliyor.

Ancak Intel İşlemcilerden kaynaklı olarak ortaya çıkan Buglar – Kod Açıkları sebebiyle güncelleme bir türlü Nihai Haline getirilemiyor.

Bu durum sebebiyle de Haziran’da verilen Güncelleme Sözü devamlı erteleniyor ve süreç uzamak zorunda kalıyor.

 

Asus ZenFone 2 Türkiye Lansmanı

Güncelleme İçin ZenFone 3 Bekleniyor İddiası Doğru Değil

Asus Türkiye tarafından yapılan açıklama da böyle bir durumun olmadığının da altı çizilmiş durumda.

Asus ZenFone 2 serisine güncelleme verilmesi için ZenFone 3 modelinin pazara çıkmasının beklendiği bilgisi gerçeği içermiyor.

Bazı kesimler tarafından dillendirilen ZenFone 3 çıkınca ZenFone 2 serisi ortadan kalkacak bu sebeple de Güncelleme Gönderilmiyor haberleri de doğru değil.

Güncellemenin şu aşamada gecikmesinin tek sebebi Intel İşlemcilerin yarattığı sıkıntı.

 

Asus ZenFone 2
Asus ZenFone 2

 

Asus Intel İle Mobil Pazarda Çalışmayı Bitirdi

Geçen sene Intel İşlemciler ile pazara çıkardığı Tepe Serilerinden sonra yaşadığı Yazılımsal Sıkıntılar ile oldukça fazla başı ağrıyan Asus firması 2016 yılında pazara süreceği modellerde pazarın en fazla tercih edilen işlemci üreticisi SnapDragon firması ile çalışmış durumda.

Farklı olarak süreceği alt modellerde de MediaTek firması ile de çalışması muhtemel olan firmanın Intel ile olan Mobil İşlemci Bağı koparılmış durumda.

Intel İşlemcili cihazlarda bazı oyunların oynanamaması, cihazın tam performansla çalışamaması ve güncellemelerin bir türlü stabil hale getirilememesi gibi birçok sorun yaşanmıştı.

 

Asus ZenFone 2
Asus ZenFone 2

 

Güncelleme Ağustos’u Bulacak, Hatta Sarkabilecek

İçerisindeki açıkların kapatılması ve stabil hale gelmesi ile kullanıcılara sunulacak olan Asus ZenFone 2 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi için verilen tarihler şu aşamada Ağustos 2016.

Ancak bu tarihte net değil.

Firmanın güncelleme üzerinde çalıştığı, sorunların giderilmesi durumunda önümüzdeki ay Güncellemenin Dağıtıma Çıkacağı, aksi durumda güncellemenin Eylül ayına ertelenebileceği belirtildi.

Bu sebeple de şuan Asus Türkiye Yetkilileri net bir açıklama yapmıyor.

 

Asus ZenFone 2 Android 6.0
Asus ZenFone 2 Android 6.0

 

Sorunlar Giderilmeden Dağıtıma Çıkmayacak

Her ne kadar kullanıcılar Android 5.0 üzerinden Android 6.0 üzerine geçiş yapmak isteseler de cihazlarında Çok Büyük Değişimler olmayacak.

Bu sebeple de Android 5.0 Lollipop kullanan Asus ZenFone 2 serisinin Sorunlu Android 6.0 Marshmallow sürümüne geçmek yerine şu anki halinde kalması kullanıcılar adına daha iyi.

Bu sebeple de büyük bir sabırsızlık için de güncelleme bekleyen arkadaşlar 1-2 ay daha sabretmek zorunda kalacaklar.

Asus ZenFone 2 İçin Güncellemenin Gecikmesinin Sebebi Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 4 ay telefon çıkacak diye bekledik. 4 ay da güncelleme bekledik. Asus mobil pazarı bıraksın. Herkes uzman olduğu dalı yapsın…

    Cevapla