Asus ZenFone 2 & LG G3 Fiyat ve Performans Karşılaştırması

Türkiye pazarında geçtiğimiz sene satışına başlanan LG G3 modeli ile 2015 senesinde satışa giren Asus ZenFone 2 modelinin Fiyat ve Performans Karşılaştırmasını yapalım istedik.

Dilerseniz öncelikle Teknik Özelliklerini kısa bir liste halinde sunalım ve kıyaslamaya sonra geçelim. Bu sayede iki model hakkında da bir fikir sahibi olmuş olabilirsiniz.

LG G3 serisinin 32 GB Depolama Alanı ve 3 GB Ram Belleğe sahip serisi ile Asus ZenFone 2 serisinin 32 GB Dahili Depolama Alanı ile 4 GB Ram Bellek özelliklerine sahip serilerini kıyaslayacağız ilk etapta.

 

Asus ZenFone 2 & LG G3 Teknik Özellik Kıyaslaması

Özellikler  Asus ZenFone 2  LG G3
Fiyat  1.299 TL  1.699 TL
İşlemci Modeli  Intel Z3580  SnapDragon 801
İşlemci Hızı  2.3 GHz’lik 4 Çekirdek  2.5 GHz’lik 4 Çekirdek
Ram – Rom 4 GB / 32 GB 3 GB / 32 GB
Arka Kamera  PixelMaster 13 MP  OIS 13 MP
Ön Kamera  5 MP  2.1 MP
İşletim Sistemi  Android 5.0  Android 5.0
Batarya  3.000 mAh  3.000 mAh
Ekran  5.5 İnç Full HD  5.5 İnç Quad HD
3G/4G Desteği  4G/LTE  4G/LTE
Şarj  Hızlı Şarj  Kablosuz Şarj

 

 

Asus ZenFone 2 & LG G3 Karşılaştırması

Genel olarak tabloya baktığınızda Asus ZenFone 2 ve LG G3 modellerinin başa baş bir değerde gittiğini görebiliyoruz.

Ancak özellikle Ram Bellek ve Selfie konusunda Asus ZenFone 2 serisinin bir adım öne geçtiğini görebiliyoruz. Ekran Kalitesi ve Video Çekimi noktasında da LG G3 modeli bir adım öne çıkıyor.

Kablosuz Şarj özelliği sunan LG G3 için ben şu ana kadar Kablosuz Şarj Standı alan kimse görmedim. Hızlı Şarj özelliği ise hiçbir ek aparata gerek duymadığı ve ciddi anlamda hızlı bir şarj imkânı sunduğu için büyük bir nimet diyebiliriz.

Yazılımsal Destek konusunda LG firmasının geçmişte büyük bir Kara Leke Listesi olmasına rağmen son 1-2 yıldır destek konusunda hızlı olduklarını görüyoruz. Asus ise çıkardığı modeller için 3 sene Yazılım Güncelleme Sözü vermiş durumda. Yani yazılımsal olarak da pek bir fark olmayacaktır.

İşlemci konusuna gelince zaten hızlar arasında pek bir fark yok. Tek ayrılan nokta SnapDragon – Intel ayrımı. Bu noktada da SnapDragon pazarı şu aşamada domine etmiş olsa da Intel gibi bir firmanın çok yakında ona yetişeceği aşikâr. Kaldı ki SnapDragon 810 serisi büyük bir hayal kırıklığı yaşatmış iken firmaların Intel ve MediaTek firmasına yönelmeleri bunun bir göstergesi.

Çift Sim Kart desteği ve Dual Active özelliği sayesinde 2 Hat kullanan kullanıcılar için zaten Asus ZenFone 2 serisi tek başına büyük bir nimet diyebiliriz. LG G3 serisinin Tek Sim Kart desteği sunması ise serinin getirdiği bir özellik. Bu noktada pek de onları eleştirmeye hakkımız olmayacak sanırım.

Kasa olarak iki cihazda neredeyse aynı kasa yapısına sahipler. Hatta ses tuşlarının arkaya girmedi, ekrana çift tıklayınca ekranın açılması gibi birçok özellik hem LG G3 hem de Asus ZenFone 2 modelinde mevcut. Bu noktada da birbirleri ile yarışıyor gibi görünüyorlar.

Donanımsal olarak eşdeğer seviyelerde olan modellerin “Şuan ki Fiyatlara Göre” aralarında 400 TL gibi bir rakam bulunuyor.

Bu sebeple de Asus ZenFone 2 serisi bir anlamda LG G3 serisinden bu alanda sıyrılarak Tercih Edilebilir Modeller arasında kendisine yer bulmuş oluyor.

Tabi Marka, Tasarım ve Servis gibi konularda kendinize göre bazı kırmızı çizgileriniz varsa o zaman tercihinizde ona göre değişiklik gösterebilir. Orası da tamamen size kalmış durumda.

Asus ZenFone 2 & LG G3 Fiyat ve Performans Karşılaştırması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir